Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 1907 Fenerbahçe derneği ve 1907 Unifeb’ten Anıtkabir’e ziyaret

1907 Fenerbahçe derneği ve 1907 Unifeb’ten Anıtkabir’e ziyaret

admin admin -
9 0

1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ VE 1907 UNİFEB’TEN ANITKABİR’E ZİYARET

 

Cumhuriyetin 100. kuruluş yılında Anıtkabir’i ziyaret eden 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907 ÜNİFEB Derneği idare konseyi üyeleri ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen 3.500 öğrenci, vefatının 85. yıldönümünde Büyük Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda hürmet duruşunda bulundu. 1907 Fenerbahçe Derneği Lideri Rıfat Perahya ile beraberindeki heyet, Ata’nın huzuruna çıkılmasının akabinde Anıtkabir Komutanlığı’nı da ziyaret etti. Sporun ve gençliğin simgesi olan Fenerbahçe’nin Atatürk ile olan bağına dikkat çeken Rıfat Perahya, milyonlarca Fenerbahçe taraftarının Atatürk unsur ve inkılaplarının garantisi ve yılmaz takipçisi olduğunu tabir etti.

 

1907 Fenerbahçe Derneği ile 1907 ÜNİFEB idare şurası üyeleri ve Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerden gelen 3.500 genç, Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ortamızdan ayrılışının 85. yılında Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın manevi huzurunda hürmet duruşunda bulundu. 

 

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında, 20. Klâsik Anıtkabir ziyaretini gerçekleştiren 1907 Fenerbahçe Derneği Lideri Rıfat Perahya’nın başkanlığındaki kortej, Aslanlı yoldan yürüyerek mozoleye çiçek bıraktı. 

 

Rıfat Perahya başkanlığındaki heyet, Ata’nın huzuruna çıkılmasının akabinde günün mana ve değerine istinaden Anıtkabir Kumandanı Piyade Albay Yaşar Karaoğlu’na da ziyarette bulundu. 

 

1907 Fenerbahçe Derneği olarak, her yıl 10 Kasım’da olduğu üzere Cumhuriyet’in 100’üncü yılında da Ata’yı ziyaret ederek manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük gurur duyduklarını söyleyen 1907 Fenerbahçe İdare Şurası Lideri Rıfat Perahya, “Büyük Atatürk, sporun ve Türk gençliğinin simgesi olan Fenerbahçe ile bu renklere gönül veren milyonlarca taraftarı olan bizler, senin prensip ve inkılaplarının yılmaz takipçisi, en büyük mirasın olan cumhuriyetin güçlü bekçileriyiz. Türkiye’nin en esaslı spor kulüplerinden biri olarak, cumhuriyet Türkiyesi’nde yetiştirdiğimiz atletler ve ulaştığımız başarılarla sporun ve toplumsal hayatın gelişimine katkı sağlamanın onurunu taşıyoruz. Siz, sporun toplumları bir ortaya getiren güç olduğunu vurgulayan bir başkandınız. Sporun birleştirici gücünü ve dayanışmayı temsil eden bir topluluk olarak, bu prensibinize sahip çıkıyor ve spor kültürünün gelişmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Seferihisar'da Cumhuriyet coşkusu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar