Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 2024’te 7 gün izin al, 40 gün tatil yap!

2024’te 7 gün izin al, 40 gün tatil yap!

admin admin -
13 0

2024’te 7 gün müsaade al, 40 gün tatil yap!

 

Yeni yıl yaklaşırken tatil severlerin merakla beklediği 2024 tatil günleri de muhakkak oldu. 2023’te çoğunlukla hafta sonuna denk gelen resmi tatil günleri hasebiyle gereğince tatil yapamadığını düşünenler için bu yıl şanslı geçecek. Türkiye’nin önder seyahat sitesi ENUYGUN 7 gün müsaade alarak 40 gün tatil yapmaya imkan veren resmi tatil takvimini seyahat severlerle paylaştı. 

 

Türkiye’nin başkan seyahat sitesi ENUYGUN’un 2024 yılı müsaadelerinin düzenlenmesine yönelik teklifleriyle tatil severler 2024 yılının seyahatlerini şimdiden planlamaya başlayabilir. Yeni yılda yalnızca 7 gün müsaade alarak 40 gün tatil yapmak mümkün olacak.

2024 yılı tatil açısından şanslı başlıyor. Yılın birinci günü, bu yıl pazartesiye denk geliyor ve hafta sonuyla birleştirilerek 3 günlük bir yılbaşı tatili fırsatı yılbaşında bizleri bekliyor. 

Ramazan Bayramı devrinde 1.5 gün müsaade, 9 gün tatil

Yılın ikinci tatil imkanı ise 9 Nisan Salı – 12 Nisan Cuma tarihleri ortasındaki Ramazan Bayramı devrinde yaşanacak. Arefe günü ile birlikte 3.5 gün olan tatili, 8 Nisan Pazartesi’den itibaren 1.5 gün müsaade alarak tüm haftaya yaymak ve bir evvelki hafta sonunu da ekleyerek 9 güne çıkarmak mümkün. Bu uzun tatil devrinde Kaz Dağları ve Assos’un güzelliğini araç kiralama hizmetinden yararlanarak keşfe çıkabilirsiniz.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl yalnızca çocukları değil tatil severleri de sevindiriyor. 23 Nisan 2024 Salı gününe denk geliyor ve 22 Nisan Pazartesi müsaade alındığında 4 günlük bir mola fırsatı ortaya çıkıyor. Bu tatil için ENUYGUN’un tatil severlere önerisi bir evvelki molada imkan bulamadılarsa bu tatilde Assos’a gitmeler ya da Amasra ve Sinop’ta tabiatın uyanışını izleyecekleri bir tatile çıkmaları. 

Mayısta 5 gün

Nisan’ın çabucak akabinde Mayıs ayı da tatille başlıyor. Tüm dünyada Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanan 1 Mayıs, 2024 yılında Çarşamba gününe denk geliyor. 29-30 Nisan tarihlerinde müsaade alabilenler, hafta sonu ile birlikte 5 günlük bir tatile çıkabilirler. Bu seyahat fırsatı için Karadeniz Bölgesi ya da İğneada tercih edilebilecek rotalardan.

İlginizi Çekebilir;  Selçuklu Seyir Tepesi, Dünya Temizlik Günü etkinliğine ev sahipliği yaptı

İkinci 9 günlük tatil fırsatı Kurban Bayramı’nda

2024’te Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar – 19 Haziran Çarşamba tarihlerini kapsıyor. Her ne kadar arefe ve bayramın birinci günü, haftasonuna denk gelse de bayram haftasında perşembe ve cuma 2 gün müsaade alanlar, 9 günlük bir tatil yapabilir. Enuygun.com’un bu tatil için önerisi  Antalya, Fethiye, Bodrum üzere deniz döneminin erken açıldığı sıcak bölgeler. 

Temmuz ve Ağustos’ta 3’er gün mola

Yılın bir öteki tatil 3 günlük dinlenme imkanı veren devri ise Temmuz ayında. Pazartesi gününe denk gelen 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü tatili hafta sonuyla birleşiyor.Aynı halde Cuma gününe denk gelen 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle da  3 günlük bir boşluk oluşuyor. Deniz dönemi devam ederken Çeşme yahut Ağva üzere kıyılarda kısa bir tatil planlamak mümkün.

Yılın son aylarına girerken 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu ailece çıkılan bir seyahatte yaşamak için 4 günlük bir tatil fırsatı elde edilebilir. 2024’te, 28 Ekim pazartesi yarım gün, 29 Ekim salı tam gün resmi tatil olacak. Pazartesi yarım gün müsaade alınması durumunda 4 günlük bir tatil fırsatı doğuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar