Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. 2200 öğrenci, O’Konferans’ta geleceğini planladı

2200 öğrenci, O’Konferans’ta geleceğini planladı

admin admin -
39 0

Üniversite adaylarının geleceklerine taraf vermelerine ve kendilerine en uygun meslek planını yapmalarına yardımcı olan İstanbul Okan Üniversitesi’nin, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği “O’Konferans” 5 Aralık 2023 Salı günü Üniversitenin Tuzla Kampüsü’nde düzenlendi. 

Konferansa İstanbul’daki 27 liseden toplam 2200 öğrenci katıldı.

Açılış konuşmalarında İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Lider Yardımcısı Işıl Okan Gülen ve Rektör Prof. Dr. Güliz Muğan, iş dünyasına en yakın üniversite vizyonuna sahip olan İstanbul Okan Üniversitesi’nin farklılıklarından ve uluslararasılaşmaya verdiği değerden kelam etti. 

Rektör Prof. Dr. Güliz Muğan “Geleceğin dünyasında geleceğin insanı olmanıza katkı sağlayacak bir eğitim sunuyoruz. 2. lisan imkanımız, 22 farklı ülkede 177 Erasmus muahedemiz, 24 üniversite ile çift diploma mutabakatlarımız, milletlerarası akreditasyonlarımız bu eğitimin öne çıkan tarafları. Ayrıyeten toplumsal imkanlarımız ve hayat alanlarımızla sizi besleyen bir yerleşkemiz var” dedi.

Mütevelli Heyet Lider Yardımcısı Işıl Okan Gülen ise “Sadece bir hayatınız var. Keyifli olacağınız mesleği seçmeli, onun için çalışmalısınız. Lakin kesinlikle kendinize alternatif seçenekler de yaratmalısınız” diye konuştu. 

Konferansta İstanbul Okan Üniversitesi Aday Münasebetleri Müdürü Alper Tunga Çakıcı imtihan, gelecek, meslek ve ömür tercihleri hususlarında gençlere yol gösterecek bir konuşma yaptı. Çakıcı, “Kendinle barış imzala, öz kıymetini koru. İmtihana hazırlanma, geleceğine hazırlan” tabirini kullandı. 

Etkinlik, öğrencilerin akademisyenlerle sohbet ettiği fakülte-bölüm tanıtımları ve yerleşke tipi ile sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Berlin International University'den büyük başarı

İlgili Yazılar