Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. A’dan Z’ye Türk Mühendislerin Geliştirdiği Ürün Amerika’da “Mutlaka Sahip Olunması Gereken Ürünler” Sıralamasına Girdi

A’dan Z’ye Türk Mühendislerin Geliştirdiği Ürün Amerika’da “Mutlaka Sahip Olunması Gereken Ürünler” Sıralamasına Girdi

admin admin -
51 0

2021 ve 2022’de itibarlı “Inc. 5000 En Süratli Büyüyen Özel Şirketler” sıralamasına giren Rapsodo, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Merkezi Singapur’da, Ar-Ge ofisi Türkiye’de bulunan Rapsodo dünyaya kıymetli bildiriler vermeye devam ediyor. A’dan Z’ye Türk Mühendisler tarafından geliştirilen golf simülasyonlu Rapsodo MLM2PRO, Amerika’nın golf otoritelerinden GolfSpy tarafından kategorisinde rakipsiz olarak tanımlanarak “Mutlaka sahip olunması gereken ürünler” sıralamasına girdi.

Rapsodo CEO’su Batuhan Okur: “Amerika’da %50 pazar hissesi hedefliyoruz”

Gerçek vakitli bilgiler sağlayarak atletlerin azamî potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmasıyla tanınan Rapsodo, yeni golf eseri Mobile Launch Monitor 2 Pro (MLM2PRO) ile Amerika’da istikrarları değiştirdi. 

Dünyaca ünlü golf ekipmanları şirketi Callaway ile muahede yaptıklarının altını çizen Rapsodo Kurucusu ve CEO’su Batuhan Okur “Rapsodo MLM2Pro, Türk Mühendislerin Amerika golf pazarına attığı imzanın bir sonucudur ve biz bu yeni eserle Amerika’da %50 pazar hissesi hedefliyoruz. Bu çok büyük bir başarı” dedi. 

Radar teknolojisi ve makine tahsili kullanılarak tasarlananMLM2PRO, golfçülere uzaklık, top suratı, bilgi görselleştirmeli şut faktörü, sopa boşluğu, şut dağılımı üzere bir çok metriği izleyerek vuruşlarını tahlil etme ve performans geliştirme imkanı sunuyor. Toplamda, MLM2PRO iniş açısı, dönüş suratı ve dönüş ekseni üzere yeni bilgi noktaları dahil olmak üzere 13 temel metriği tahlil ediyor. Android ve IOS uyumlu bu yeni golf monitörü E6 ve Awesome Golf üzere çoklu simülasyon yazılımları ile de entegre çalışıyor. Ayrıyeten eser Callaway golf topları ile eşleşerek golfçülere eşsiz bir tecrübe sunuyor.

GolfSpy “Pazarda MLMPro2’yi yenmek zor”

Türk mühendislerin Ar-Ge ve tasarım eseri, ferdî launch monitör Rapsodo MLM2Pro, Amerikan golf otoritesi GolfSpy’dan övgüler aldı. Performanstan ödün vermeden eser maliyetini düşük tutmak isteyenler için MLM2Pro’yu rakipsiz gören GolfSpy hem Android hem de IOS’u destekleyen MLMPro2’yi  “Mutlaka sahip olunması gereken ürünler” sıralamasına ekledi.

İlginizi Çekebilir;  Pazar esnafına gölgelik askı direği

Rapsodo, dünyanın izlediği bir start up öyküsü 

2011 yılında Singapur’da kurulan Rapsodo, yüksek teknolojiyi erişilebilir kılma vizyonuyla Amerika’da golf ve beyzbol alanında değerli pazar bilgileri elde edince; Batuhan Okur, kuruluşunun  7. yılında Ar-Ge üssünü Türkiye’de kurma kararı alıyor. 

 

Spor performansı ölçüm ve analitiği pazarında, data bilimi odaklı yazılımlar geliştiren Rapsodo, kamera ve radar kombinasyonundan oluşan donanımıyla bir atletin “Ben daha uygun nasıl olabilirim” sorusuna cevap buluyor. Sporcu eseri kullandıkça AI (yapay zeka) motoru, sporcuyu daha âlâ anlıyor, artı ve eksileri mukayeseli olarak sunuyor. Veri bazlı geliştirme üzerine şurası sistem sayesinde bugün dünyaca ünlü kulüpler, sportmenler ve antrenörler, pazar kıymetini artırma konusunda değerli adımlar atıyorlar. Spor teknolojileri pazarına istikamet veren bu bilgilerin üretimi ve tahlili ise Rapsodo’nun  dünyaya Türkiye’den ihraç ettiği yazılımlarla gerçekleşiyor. 

 

Merkezi Singapur’da, Ar-Ge Ofisi Türkiye’de yer alan Rapsodo, dört farklı kıtada, dört farklı ülkede 13 farklı ulustan çalışana sahip. 2021 ve 2022’de itibarlı Inc. 5000 En Süratli Büyüyen Özel Şirketler sıralamasına giren Rapsodo, istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar