Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adel Kalemcilik, Rusya Pazarındaki İhracat Faaliyetlerini Artırıyor

Adel Kalemcilik, Rusya Pazarındaki İhracat Faaliyetlerini Artırıyor

admin admin -
60 0

Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye eserleri üreticisi olan Adel Kalemcilik, Rusya’nın en büyük çevrim içi pazaryeri olan Ozon’a giriş yaptı. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, milletlerarası işbirliklerinin önümüzdeki devirde de artarak devam edeceğini belirtti.

 

 Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye eserleri üreticisi olan Adel Kalemcilik, 40’ın üzerinde ülkede gerçekleştirdiği ihracat faaliyetlerine sürat kesmeden devam ediyor. Yakın vakitte dünya kırtasiye ithalatının yüzde 21’inin yapıldığı Kuzey Amerika pazarına, HRS Küresel ile imzaladığı protokol muahedesi ile giriş yapan Adel Kalemcilik, Rusya’da da ihracatını genişletiyor. Eserleri birinci sefer Rusya’nın en büyük çevrim içi pazaryeri olan Ozon’da tüketiciyle buluşan firma, önümüzdeki devirde Mısır, Azerbaycan, Filistin ve Türki Cumhuriyetler’e de odaklanacak.

 

Uçanlar: “Ozon’un, Rusya pazarında gücümüze güç katacağına inanıyoruz”

2023 yılının ikinci yarısında hem UNICEF’le iş birliği hem de Kuzey Amerika pazarları başta olmak üzere ihracat faaliyetlerine yönelik adımlar attıklarını belirten Adel Kalemcilik Genel Müdürü Oğuz Uçanlar kelamlarını şöyle sürdürdü: “Rusya pazarına, ülkenin en büyük çevrim içi pazaryeri olan Ozon ile giriş yapmaktan memnunluk duyuyoruz. 40’ın üzerinde ülkeye ihracat faaliyetleri yapan bir şirket olarak Ozon ile yaptığımız bu işbirliği, Rusya ihracatımızda gücümüze güç katacaktır. Adel Kalemcilik olarak ihracat faaliyetlerimizi yeni memleketler arası işbirliği fırsatlarıyla geliştirmeyi ve çoğaltmayı hedefliyoruz.”

 

Adel Kalemcilik hakkında:

Türkiye’de kırtasiye denince birinci akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, daldaki 54. yılını kutluyor. 1969 yılında Anadolu Kümesi bünyesinde faaliyete geçen Adel Kalemcilik, kurulduğu günden bu yana dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile yürüttüğü iş birliğini iştirake dönüştürmüş ve Türkiye’ye paha katan yatırımlarını orta vermeden sürdürmektedir. Adel Kalemcilik, 27 yıldır Borsa İstanbul’da süreç görüyor. 

İlginizi Çekebilir;  2023 Avrupa'nın En İyi İşverenleri Listesi'nde Türkiye'den 19 Organizasyon Yer Aldı

2023 yılında UNICEF’in onaylı küresel tedarikçileri ortasında yerini alan Adel Kalemcilik, Çayırova’da 36 bin metrekare üzerine konseyi üretim tesisine sahip. Adel Kalemcilik, kâğıt eserleri haricinde gerek üretim ölçüleri gerekse eser çeşitliliği açısından Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye eserleri üreticisi pozisyonunda ve 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Temmuz 2015’te Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 4.000’e yakın kırtasiye eser çeşidi ile Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Max, Panfix ve Citizen üzere kırtasiye markaları ile Sluban, Playgro üzere oyuncak markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Birebir vakitte şirket, TRT ile yaptığı lisans muahedesi ile yayınlanan 6 çizgi sinemanın oyuncak ve kırtasiye lisans haklarını da elinde bulunduruyor. 

“Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir eseri piyasaya sunmuyoruz” ideolojisiyle hareket eden Adel Kalemcilik, yılda ortalama 40 bin eser güvenliği ve kalite testi gerçekleştiriyor.

Adel Kalemcilik, özünde barındırdığı “İyilik” kıymetinden beslenen ve Birleşmiş Milletler’in 2030 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği Sürdürülebilir Kalkınma Maksatları içinde yer alan İklim Hareketi ve Nitelikli Eğitim alanlarında “İyilik Ağacı” çatısı altında topluma yarar sağlayan çok sayıda sponsorluk ve kurumsal toplumsal sorumluluk projesi yürütüyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar