Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Akbank. 75 Yılını Özel Bir Galayla Kutladı

Akbank. 75 Yılını Özel Bir Galayla Kutladı

admin admin -
55 0

1948 yılında kurulan Akbank, 75 yıllık dönüşüm ve ilerleme seyahatini kutlamak üzere özel bir gala aktifliği düzenledi. Banka tarihindeki kıymetli kilometre taşlarının ve gelecek vizyonunun kutlandığı bu özel etkinliğe Akbank İdare Heyeti Lideri Suzan Sabancı Dinçer ve Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ev sahipliği yaparken; iş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri gala gecesinde buluştu. 

 

Galanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Suzan Sabancı Dinçer; “2023 üzere çok kıymetli bir senede, Cumhuriyetimizin 100. yılında, Akbank’ın da 75. Kuruluş yıldönümünü kutladığımız için büyük bir memnunluk duyuyoruz. Akbank, bilançosuyla, markasıyla, saygınlığıyla hakikaten istisnai bir noktada. Bu türlü istisnai bir noktaya gelmek tek başına gerçekleşmiyor. Bu bir kadro işi; Akbank’ın bugün temsil ettiği paha bir kadro çalışmasıyla yaratıldı. Bu seyahatte alın teri dökmüş Akbanklılar var, müşterilerimiz var, hissedarlarımız var, milyonlarca yurtiçi ve yurtdışında paydaşımız var. Bu vesileyle, bankamızın bugünlere gelmesinde emeği geçmiş tüm Akbanklılara şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal eden bedelli büyüklerimizi sevgi, hürmet ve rahmetle anıyorum” dedi.

 

Hakan Binbaşgil ise “75. Yaşımızda geleceğe de inançla bakıyoruz. Burada da güçlü hissedar yapımız, finansal ve marka gücümüzün yanısıra daima kendini geliştiren yenilikçi kültürümüze, Akbanklıların dinamizm ve yetkinliklerine, teknoloji, dijital ve ileri analitikte geldiğimiz yüksek düzeye güveniyoruz. Onun için de bu gece büyük bir özgüven ve inançla ‘Dün, Bugün ve Daima’ diyebiliyoruz. Bugünün değişen dünyasında ‘Daima’ diyebilmek rastgele bir kurum için cüret ister. Biz bugün bu hamaseti tüm Akbanklılarla birlikte gösterebiliyoruz. Bu yürekli adımları atarken de gücü ve motivasyonu en başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızdan alıyoruz. Müşterilerimiz, Akbanklılar ve öbür tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, daha birçok 75 yıllar diliyorum.”

İlginizi Çekebilir;  Toplu ulaşım ücretlerine güncelleme

 

Köklü bedelleriyle geleceğe uzanan Akbank’ın 75. yıldönümü özel bir geceyle kutlandı

Akbank 75. yıl gala gecesinde, sanatçı Halit Ergenç Akbank’ın muvaffakiyet ve dönüşüm seyahatini konuklarla paylaşırken, ödüllü genç piyanist Irmak Özzengin de Cumhuriyet’in 100. yılında, her daim Türkiye’nin hayallerinin yanında olan Akbank için Mozart Türk Marşı’ndan ilhamla bestelediği yapıtı sundu. Ayrıyeten Akbank’ın seyahati drone show ile hafızalara kazındı. Gala aktifliği, Jozi Levi Brazil Project ve Ayhan Sicimoğlu Live gösterileri ve DJ performansları ile keyifli anlara sahne oldu. Davetliler arasında Güler Sabancı, Neslihan ve Yalçın Sabancı, Melisa Tapan, Emine ve Kerim Kamışlı, Çiğdem Simavi, Ömer Koç, Ayşegül ve Ömer Dinçkök, Esra ve Raif Dinçkök, Ümit ve Cem Boyner, Zeynep Bodur, Ronit ve Cem Hakko, Ahmet Nazif Şiddetli, Tilda ve Erol Tezman, Hatice ve Faruk Süren, Serenay Sarıkaya, Leyla Alaton, Şevval Sam, Zeynep Çarmıklı, Nüket Keyifli, Sanem ve İlker Ayrık, Gülse Birsel, Aylin ve Özcan Tahincioğlu, Atıl Kutoğlu ve daha birçok ismin yer aldığı gece keyifli anlara sahne oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar