Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Akbank Sürdürülebilirlik Temalı Sendikasyon Kredisini Rekor Oranla Yeniledi

Akbank Sürdürülebilirlik Temalı Sendikasyon Kredisini Rekor Oranla Yeniledi

admin admin -
13 0

Akbank yenilediği sendikasyon kredisiyle Türk ekonomisine 600 milyon Dolar dayanak sağladı. 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti SOFR+%3,50 ve Euribor+%3,25 olarak gerçekleşti. Bankanın sürdürülebilirlik performansı kriterleri ekleyerek gerçekleştirdiği bu sürecine, 13 yeni bankanın iştirakiyle toplam 18 ülkeden 36 banka katıldı.

Akbank’ın tamamladığı sendikasyon kredisiyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Genel Müdür Kaan Gür, “Küresel iktisattaki zorluklara karşın sendikasyon kredimizi gayemizin üzerinde  600 milyon ABD Doları karşılığı fiyatla %146 oranında yeniledik. Sürecimize katılan ve takviye veren tüm yatırımcılara ve muhabir bankalara teşekkür ederiz. ”

“Geçmiş sendikasyon kredilerimizde olduğu üzere bu sürecimizde de sürdürülebilirlik (ESG) performans kriterlerimizi yüksek düzeyde tutmaya devam ediyoruz” 

Akbank’ın sendikasyon süreçlerinde sürdürülebilirlik performans kriterlerini yüksek düzeylerde tutarak ESG standartlarını takip ettiğine dikkat çeken Kurumsal ve Yatırım Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, “Sürdürülebilirlik stratejimize bağlılığımızı sendikasyon işlemlerimizle de göstermeye devam ediyoruz. Evvelki kredimize nazaran 75 baz puan maliyet indirimi ve %168 rekor talebe karşın sonlu fiyatta kullandığımız sendikasyon kredimize gösterilen ilgi ve iştirak oranı, Türk bankacılık dalında Akbank’ın Sürdürülebilirlik alanında kesime öncülük eden kurum olduğunu yine teyit eder nitelikte. Bu alanda kesimimize öncülük eden çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Zorluteks daha adil bir yaşam için kadın istihdamını desteklemeyi sürdürüyor

İlgili Yazılar