Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Akhisar Sağlık Ocağının Temeli Atıldı

Akhisar Sağlık Ocağının Temeli Atıldı

admin admin -
12 0
Akhisar Sıhhat Ocağının Temeli Atıldı

 

Akhisar Mahallesinde bölgenin değerli gereksinimlerinden biri olan sıhhat ocağı için çalışmalar başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İnegöl Belediyesi iş birliğinde yapılacak Akhisar Sıhhat Ocağının temeli atıldı. Sıhhat Ocağı tamamlandığında 4 doktor hizmet verecek.

İnegöl’ün yeni gelişim bölgesi olan ve süratli bir yapılaşmanın bulunduğu Akhisar bölgesinde eksiklerin giderilmesi ismine çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda bölgenin değerli gereksinimlerinden biri olan sıhhat ocağı üretimiyle ilgili çalışmalar başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İnegöl Belediyesi iş birliğinde Akhisar Mahallesi İlkbahar Sokak üzerinde 4 tabip hizmet vereceği bir sıhhat ocağı inşa ediliyor. 3 milyon TL’lik yatırımın tamamlanmasıyla bölgede 1000 m2 yeşil alan içerisinde yanında çocuk oyun alanı ve otoparkı da bulunan bir sıhhat tesisi hayata geçmiş olacak.

MAHALLEMİZE İYİ OLSUN

Akhisar Sıhhat Ocağının temel atma merasimi, Salı günü gerçekleştirildi. Belediye Lideri Alper Taban, AK Partili yöneticiler, meclis üyeleri ve Akhisar Mahalle Muhtarı Oktay Garip ile vatandaşların katıldığı merasimde kısa bir konuşma yapan Muhtar Oktay Garip, “Mahallemizde bir sıhhat ocağı gereksinimimiz vardı. Büyükşehir Belediye Liderimiz Alinur Aktaş ve İnegöl Belediye Liderimiz Alper Taban bu gereksinimi gidermek için çalışmalara başladılar. Bugün inşaata başlanarak temel atma merasimi gerçekleştirilecek. Şimdiden mahallemize iyi uğurlu olsun” dedi.

İHTİYAÇLAR BİR BİR GİDERİLİYOR

Belediye Lideri Alper Taban ise “Akhisar Mahallemizde uzun vakittir yer arayışları devam eden sıhhat ocağıyla ilgili çalışmamızı nihayete erdiriyoruz. Burada gerek muhtarımızın gerek mahalle sakinlerimizin gerekse de teşkilat üyelerimizin bizlere ilettiği gereksinimlerden biri de sıhhat ocağıydı. Biz de bu noktada şu an içinde bulunduğumuz lokasyonda hazır bir yeşil alanımız ve çocuk oyun alanımız vardı. Konutlara da yakın bir bölge olması nedeniyle yapılan çalışma sonucunda 178 m2’lik tek katlı bir yapıyı hayata geçirmek için çalışmalara başladık” diye konuştu.

4 DOKTOR HİZMET VERECEK

Çalışmanın Büyükşehir ve İnegöl Belediyesi iş birliğinde yürütüldüğünü de vurgulayan Lider Taban, “Büyükşehir Belediye Liderimiz Alinur Aktaş’a da teşekkür ediyorum. Burada İmece metodu bir çalışma var. Bir taraftan Büyükşehir Belediyemiz bir taraftan İnegöl Belediyemiz marifetiyle çalışmayı tamamlamak istiyoruz. Vatandaşlarımız da buradan hoş bir hizmet alacaklar. Yürüme arasında bir bölge burası. Erişimin kolay sağlandığı, içerisinde 4 doktorun yer aldığı, 1000 m2 yeşil alan ile çabucak yanında 200 m2 çocuk oyun alanı bulunan bir sıhhat tesisi olacak. Yaklaşık 3 milyonluk bir yatırım olacak burada. İnşallah hiç gereksinim olmasın lakin rabbim bu imkanların eksikliğini de vermesin. Şimdiden iyi olmasını diliyorum. Arkadaşlarımız temel hafriyatını yaptı. İnşallah iyisiyle bittiği günleri de rabbim hepimize görmeyi nasip etsin” açıklamalarında bulundu.

İlginizi Çekebilir;  Sarsılmaz Silahlı Dronlar İçin Tarihi Bir Anlaşmaya İmza Attı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar