Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Alanya Demirtaş Mahallesi’nin foseptik sorunu tarihe karışıyor

Alanya Demirtaş Mahallesi’nin foseptik sorunu tarihe karışıyor

admin admin -
58 0

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya’nın Demirtaş Mahallesi’nde kanalizasyon çalışması başlattı. 40 km’lik ve yaklaşık 100 milyon TL yatırım bedelli proje ile Demirtaş’ın yıllardır kangren haline gelen foseptik sorunu  ortadan kalkacak. 

İlçelerin alt yapı meselelerini gidermek için gece gündüz çalışmalarını aralıksız sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya’nın Demirtaş Mahallesi’nin de adeta kangren haline gelen foseptik sorunu için düğmeye bastı. Projenin çizilmesi, etüd ve planın çalışmalarının tamamlanmasının akabinde 40 km’lik kanalizasyon alt yapısı için çalışmalar başladı. 

 

DENİZ KİRLİLİĞİ DE ÖNLENECEK

ASAT Kanalizasyon Dairesi Lideri Necdet Erol Demirtaş Mahallesi’nde 100 milyon TL yatırım bedelli bir proje ile 40 km’lik kanalizasyon sınırı imaline başladıklarını söyledi. Erol, “Yıllardır kangren olan bir sorunu ortadan kaldıracağız. Etraf sıhhati ile ilgili şikayetlere son vereceğiz. Halkımızın konforlu ve rahat bir ortamda çalışması için uğraş sarf ediyoruz. Foseptikler sık sık taşmaktaydı. Halkımızın bir an evvel kanalizasyona kavuşma isteği vardı. Etüd ve planını yaptık şu anda da çalışmalarımız başlamış durumda. Derelerden deşarj olan atık sular denizleri kirletiyordu. Deniz kirliliğini de önleyeceğiz. Arıtma tesisin çıkışını da deniz deşarjı ile bertaraf edeceğiz” dedi. 

 

FOSEPTİK PROBLEMİNE KALICI ÇÖZÜM

Demirtaş Mahalle Muhtarı Mustafa Doğrul da mahallede kısa müddette artan yapılaşmanın akabinde problemlerin artmaya başladığını belirterek, “Foseptikler doluyordu mahalleli de şikayet ediyordu. Günlerce akıp koku yapıyordu. Tarihi problemimiz ASAT’ın bu çalışmasıyla tarih olacak. Muhittin Başkan’ımıza teşekkür ediyorum. Sıkıntımızı anlattık, sesimize kulak verdi ve ASAT çalışma başlattı. Mahalle halkıma da sesleniyorum toz olacak, toprak olacak, biraz külfet yaşayacağız lakin birtakım uygun projelerin bu türlü sıkıntıları oluyor. Sonunda kalıcı bir tahlil olacak” diye konuştu.  

İlginizi Çekebilir;  Beylikdüzü'nün Riskli Binaları Tespit Ediliyor

 

EBEDİLİK YATIRIM OLDU

İshaklı Mahallesi’nin eski Muhtarı Mehmet Bekiroğlu da “Yapılan bu çalışmayla Demirtaş Mahallemizin kanalizasyon sorunu ortadan kalkacak” diyerek şöyle konuştu: “Bizim burası 92’de belediye oldu. Sonra Büyükşehir Yasası çıktı. Büyükşehirden sonra yetkiler alındı. Büyükşehir maddesinden sonra burada birden bir yerleşim patlaması oldu. Alt  yapısı olmadan konutlar yapıldı. Muhittin Lider kanalizasyon çalışması başlattı. Bu hizmet olmasaydı bizim burayı pislik götürürdü. Çok hoş ebedilik bir yatırım. Sebep olandan Allah razı olsun.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar