Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Albaraka Türk, Teminat Mektubu İşlemlerini Dijitale Taşıdı! 

Albaraka Türk, Teminat Mektubu İşlemlerini Dijitale Taşıdı! 

admin admin -
11 0

Albaraka Türk, Teminat Mektubu Süreçlerini Dijitale Taşıdı! 

Türkiye’nin birinci iştirak bankası Albaraka Türk, Teminat Mektubu müracaatlarını dijitale taşıyarak müşterilerine kolaylık sağlıyor. Müşterilerinin Kamu İhale Süreksiz ve Kamu TOKİ İhale Süreksiz Teminat Mektubu müracaatlarını kurumsal internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilmesine imkân tanıyan banka, bu uygulamasıyla kullanıcı dostu bir tecrübe sunmayı amaçlıyor.

 

Albaraka Türk, bankacılık kesiminde kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda yeni adımlar atmaya devam ediyor. Banka bu kapsamda, teminat mektubunun müracaat sürecinden, muhatabına ulaştırılmasına kadar olan tüm evrelerin kurumsal internet bankacılığı ile dijital ortamda gerçekleştirilebilmesini sağlayan yeni hizmetini duyurdu. Jet Teminat Mektubu ismi ile lanse edilen bu ayrıcalık ile süreçler süratli bir formda tamamlanıyor ve vakit tasarrufu sağlanıyor. 

Jet Teminat Mektubu çalışması da Albaraka Türk kullanıcılarına Teminat Mektubu süreçlerinde kolaylık kazandırmak emeliyle geliştirdiği bir hizmet olarak öne çıkıyor. Hukukî nitelikli tüm müşterilerin rahatlıkla faydalanabildiği bu hizmetle birlikte iş dünyasının dijital dönüşümü desteklenerek uzun evrak işlerine süratli bir tahlil sunuluyor. 

Jet Teminat Mektubu hakkında açıklamalarda bulunan Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Serhan Akyıldız, yeni hizmetleri hakkında şunları söyledi: 

“İçinde bulunduğumuz dünya gün geçtikçe daha fazla dijitalleşirken biz de hizmetlerimize daima olarak dijital ortamın getirdiği kolaylıkları entegre etmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda yeni hizmetimiz Jet Teminat Mektubu ile de müracaattan muhataba gönderim basamağına kadar teminat mektubu sürecini dijital ortama taşıyarak kullanıcı dostu bir tecrübe sunuyoruz. Şu anda yalnızca Kamu İhale Süreksiz ve Kamu TOKİ İhale Süreksiz mektupları için Türk lirası cinsinden müracaatları kabul ediyoruz, lakin ilerleyen periyotta bu projeyi daha kapsamlı bir hale getirmeyi planlıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Türkiye'yi Teknoloji Toplumuna Dönüştürüyoruz

İlgili Yazılar