Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Antalya Büyükşehir’den Serik Dikmen İlkokulu’na spor malzemesi desteği

Antalya Büyükşehir’den Serik Dikmen İlkokulu’na spor malzemesi desteği

admin admin -
53 0

Antalya’da Büyükşehir Belediyesi, merkeze uzak okulların spor alt yapısını güçlendirmek dayanaklarını sürdürüyor. Serik Dikmen İlkokulu’nun spor gereci gereksinimini karşılayan Büyükşehir Belediyesi, gençleri spora teşvik ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi öğrencileri spora teşvik etmek, eksiklerini gidermek ve geleceğin atletlerini Antalya’ya kazandırmak emeliyle her yıl olduğu üzere merkezden uzak okullara spor materyali yardımına devam ediyor. Bu kapsamda Serik Dikmen İlkokulu’na futbol, basketbol, voleybol, hentbol topu, badminton topu ve raketi, masa tenisi topu, filesi, raketi ile satranç kadroları ve formaların yer aldığı gereçler armağan edildi. Yeni spor materyallerine kavuşan öğrenciler büyük sevinç yaşadı.

 

SPORA TEŞVİK ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Spor gereci dağıtımına eşlik ederek çocukların sevincine ortak olan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Dairesi Lideri Nurettin Tonguç ise, “Başkanımız spora çok ehemmiyet veriyor. Kırsal bölgelerde okuyan öğrencilerimizin spor gereçlerini tedarik etmeye çalışıyoruz. Bugün de gereksinim dahilinde Serik Dikmen İlkokulu ve Ortaokulu’ndayız. Çocuklarımızla bir ortaya gelerek talepleri teslim ettik. Onların sevinci bizi çok memnun etti. Öğrencilerimizi spora teşvik etmeye devam edeceğiz’’ dedi 

 

SPOR ŞUURU ARTACAK

Serik Dikmen İlkokulu-Ortaokulu Müdür Yardımcısı Muhammer Bozdoğan ise, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından gönderilen materyaller okulumuzda spor şuurunu arttırmada kıymetli bir rol oynayacak. Çocuklarımızın bugün spor gereçlerine kavuştu ve çok keyifli oldular. Emeği geçenlere şahsım ve okulum ismine çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Galatasaray Stadyumu'nun yeni İsim Sponsoru "Rams Global"

İlgili Yazılar