Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Antalya Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine yeni bir yurt daha 

Antalya Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine yeni bir yurt daha 

admin admin -
12 0

 

Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine yeni bir yurt daha 

 

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, üniversite öğrencilerinin barınma gereksinimini çözmek emeliyle üniversite bölgesinde 50 öğrenci kapasiteli yeni bir yurt daha hizmete açtı. Lider Böcek, kız öğrencilere yeni yurdun güzel olmasını diledi. 

 

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Antalya’da artan kira fiyatları sonrasında üniversite öğrencilerinin barınma gereksinimini çözmek maksadıyla üniversite bölgesinde geçtiğimiz yıllarda 330 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdunu hizmete açmıştı. Daha sonra Elmalı’da bir yurt açan Lider Muhittin Böcek, son olarak Gülveren Mahallesi’nde kız öğrenciler için yeni bir yurt takviyesi sağladı. 

TÜM ÖĞRENCİLERE GÜZEL OLSUN

Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek ve Antalya Üniversite Destekleme Vakfı İdare Şurası Lideri Tunç Uluç ortasında, öğrenci yurdunun kiralanması ve işletilmesiyle ilgili protokol imzalandı. Lider Böcek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya Üniversite Destekleme Vakfı’ndan kiralanan 50 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdunun iyi olmasını dileyerek, “Geleceğimizin teminatı gençlerimize, öğrencilerimize yurdumuzun iyi olmasını diliyorum. Vakfın kurucularına çok teşekkür ediyorum. 50 yıldır verdikleri hizmetlerden ötürü minnettarız” dedi. 

KIZ ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİ İÇİN YAPILDI

Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Lideri Tunç Uluç, yurt yerinin 10 yıl evvel hayırsever Şengül Çiftçioğlu tarafından bağışlandığını anlatarak, “Şengül Hanımın tek bir kaidesi vardı; yerine gereksinim sahibi kız öğrenciler laik çizgide bir için bir yurt yapılması. Biz bu yurdu yaptık, işlettik. Artık de Antalya Büyükşehir Belediyemiz tarafından işletilecek. Tüm öğrencilerimize güzel olsun” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Uçuruma Düşen Vatandaşı Büyükşehir İtfaiyesi Kurtardı

İlgili Yazılar