Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aroma’nın desteklediği Aquamasters’ta sezonun son yarışlarına Cumhuriyet Bayramı coşkusu hakimdi

Aroma’nın desteklediği Aquamasters’ta sezonun son yarışlarına Cumhuriyet Bayramı coşkusu hakimdi

admin admin -
13 0

Aroma’nın desteklediği Aquamasters’ta dönemin son yarışlarına Cumhuriyet Bayramı coşkusu hakimdi

 

Aroma’nın resmi su sponsoru olarak takviye verdiği 20’nci Milletlerarası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirildi. Cumhuriyet Bayramı coşkusunun hakim olduğu yarışlarda 8 farklı kategoride yaklaşık 2600 sportmen kulaç attı.

 

Her geçen gün ilginin daha da arttığı ve fazla yüzücünün iştirak gösterdiği Memleketler arası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın 20.’si Aroma resmi su sponsorluğunda gerçekleştirildi. Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler ortasında en kapsamlı yüzme müsabakası olan şampiyonanın 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde bu yılki son etabı tamamlandı. Bodrum’da düzenlenen şampiyonada atletler, hafta sonu boyunca Cumhuriyet’in 100. yılını büyük bir coşku ile Aquamasters yarışlarıyla kutlamanın keyfini çıkardılar. 

 

Aquamaters, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek olimpik bir spor branşı olduğuna dair farkındalığı artırma ve herkesi teşvik etme gayesiyle her yıl gerçekleştiriliyor. Aroma da tıpkı vizyonla başta yüzme olmak üzere farklı branşlarda spora ve atletlere verdiği takviyesini sürdürüyor.  4 Kasım günü Skoda 3K yarışı ile başlayan ve Skoda 2K, Shell 100. Yıl Gece Yarışı, Hapimag Sea Garden 5K, Setur Marinas 1K ile Jotun 4×400 Bayrak yarışı üzere etaplardan oluşan şampiyonada farklı ülke ve yaş kümelerinden 8 başka branşta 2600 atlet yarıştı. Birinci startını Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit’in verdiği karşılaşmalarda, Aquamasters İdare Şurası Lideri Selçuk Demirel ve şampiyonanın resmi sponsorlarından temsilciler de hazır bulundu. 

 

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’nın birinci etabı Mayıs ayında Antalya’da, ikinci etabı 2-3 Eylül tarihlerinde İstanbul, Heybeliada’da yapıldı. Yüzme sporunu sevenlerin heyecanla beklediği şampiyona 4-5 Kasım tarihlerindeki final etabı ile Bodrum’da son bulmuş oldu.  

 

20. MİLLETLERARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONALARI SONUÇLARI

İlginizi Çekebilir;  Setur, Turizmde Trendleri Paylaştı

GENEL KATEGORİ KADINLAR 

1. HİLAL ZEYNEP SARAÇ

2. ZEYNEP BALTO

3. PRENSİP ÖZYÜKSEL

 

GENEL KATEGORİ ERKEKLER 

1. GÜLTİGİN ER 

2. BERK ÖZKUL

3. M. NAEIM MASRI  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar