Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Atatürk Ankara Cumhuriyet Kulesi’nde 100. Yıla özel muhteşem ışıklandırma

Atatürk Ankara Cumhuriyet Kulesi’nde 100. Yıla özel muhteşem ışıklandırma

admin admin -
46 0

Keçiören Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında ilçedeki ‘Atatürk Cumhuriyet Kulesi’ni, Atatürk ve Türk bayrağı siluetinin yansıtıldığı özel ışıklandırma ile ışıklandırarak süper bir görünüme kavuşturdu. Kulenin bir yanına da, aşağıdan üst akan ‘Atatürk Cumhuriyet Kulesi’ yazılı led ışıklandırma yapılarak 197 metre uzunluğundaki devasa kulenin ismi görüntülendi.

Drone ile çekilen manzaraları büyük beğeni toplayan kule, Cumhuriyetin yüzüncü yılının sembolü olarak 2023 yılı içinde hizmete sunulacak. Bugün ise havanın kararmasıyla birlikte kulenin yanında düzenlenecek havai fişek gösterisi, Keçiören Belediyesi önünde hazırlanan aktiflik alanından izlenecek. Öte yandan Kulenin yanında bulunan Estergon Türk Kültür Merkezi de 100. yıla özel ışıklandırıldı. 

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında Atatürk büstüne çelenk bırakan ve burada bir konuşma yapan Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, “Cumhuriyet tarihimizin en değerli yapılarından biri olan Atatürk Cumhuriyet Kulemizi inşa ediyoruz. 197 metre uzunluğunda. Bayrama yetiştirelim diye gece gündüz çalıştık fakat çok özel personellik gerektiriyor. 190 metrede montajlar yapılıyor. İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında bu yapıtımız hizmete girecek.” dedi.

100. yıl kutlamaları kapsamında bugün akşam saat 18.00`de Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi’nden belediye önüne kadar `meşalelerle kortej yürüyüşü’ gerçekleştirip daha sonra `havai fişek gösterisi` düzenleyeceklerini belirten Altınok, Atatürk Cumhuriyet Kulesi’ndeki ışıklandırmanın gece boyunca devam edeceğini de tabir etti.

Altınok, Ankaralıları coşkulu kutlama ve şovlara davet etti. ​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Soyer: İmar planlarına 2 milyon metrekare yeşil alan ekledik

İlgili Yazılar