Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Atatürk Ebediyete İrtihalinin 85. Yılında İznik’te Törenlerle Anıldı

Atatürk Ebediyete İrtihalinin 85. Yılında İznik’te Törenlerle Anıldı

admin admin -
11 0

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 85. yılında tüm yurtta olduğu üzere İznik’te de merasimlerle anıldı. Saatler 09:05’i gösterdiğinde İznik’te sirenler çaldı, 2 dakikalık hürmet duruşunda bulunuldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 85. yılında tüm Türkiye’de olduğu üzere İznik’te de merasimlerle anıldı. Birinci merasim Atatürk’ün manevi huzurunda gerçekleşti. İlçe Kaymakamı Recai Karal ve Belediye Lideri Kağan Mehmet Usta’nın çelenk sunumundan sonra sirenler eşliğinde 2 dakikalık Hürmet Duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla bayraklar yarıya inerken burada ki merasim tamamlandı.

Törenlerin İznik’te ki ikinci adresi ise İznik Belediyesi Şehit Piyade Komando Çavuş Fehmi Barçın Gençlik ve Kültür Merkezi oldu. İznik Kılıçaslan Ortaokulu tarafından hazırlanan merasime İznik Kaymakamı Recai Karal, Belediye Lideri Kağan Mehmet Usta, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Gaziler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İznik Belediyesi konferans salonunda ki program Hürmet Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Burada günün mana ve kıymetini belirten konuşma, sinema gösterimi, şiirler ve Oratoryo Gösterisi İznik Kılıçaslan Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından gerçekleşti.

Program sonunda İznik Kaymakamı Recai Karal, Belediye Lideri Kağan Mehmet Usta ve protokol üyeleri İznik Kılıçaslan Ortaokulu’nu hazırladıkları program hasebiyle tebrik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İtfaiye Haftası'nda Sahne İtfaiyeciler ve Ailelerinin

İlgili Yazılar