Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aydın Büyükşehir Belediyesi yerel tarım ürünlerine sahip çıkıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi yerel tarım ürünlerine sahip çıkıyor

admin admin -
14 0

Aydın Büyükşehir Belediyesi mahallî tarım eserlerine sahip çıkıyo

KIŞLIK FİDELERİN DAĞITIMINA YARINDAN İTİBAREN BAŞLANACAK

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin seralarında kışlık sebzelerden fide üretimine devam ediliyor. Bozdoğan’daki Mahallî Tarım Eserleri Serası’nda üretilen fideler yarından itibaren tüm Aydın’da vatandaşlara dağıtılacak. Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, bu yıl da yüz binlerce fideyi vatandaşlarla buluşturacaklarını söyledi. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin lokal tarım eserlerini korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak için faaliyetleri devam ediyor. Bu yıl da kışlık sebzelerin fideleri üretilirken dağıtımlara yarından itibaren başlanacak. Bu yıl kışlık marul, lahana, karnabahar ve brokoli fidelerinin dağıtımı yapılacak. 

 

Çerçioğlu: Fide şenliği yapacağız

Yerel tarım eserlerinin gelecek kuşaklara aktarılmasını önemsediklerini tabir eden Çerçioğlu, “Yere tohum düşse rahmet fışkıran Aydınımızın topraklarında üretilen zerzevat ve meyvelere mahallî idare olarak sahip çıkıyoruz. Vatandaşlarımızın da mahallî tarım eserlerine bizler üzere sahip çıkmalarını istiyoruz. Bu sebeple bu kış da Aydın genelinde fide şenliği yapıyoruz. Ürettiğimiz yüz binlerce fideyi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Karaburun'da Kadının Hak  'Devrimi'

İlgili Yazılar