Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aydın Doğan Vakfı, geleceğin liderlerini Kuşadası’ndaki yaz kampında ağırlıyor

Aydın Doğan Vakfı, geleceğin liderlerini Kuşadası’ndaki yaz kampında ağırlıyor

admin admin -
68 0

Aydın Doğan Vakfı’nın 2017 yılından bu yana klâsik olarak düzenlediği Genç Başkanlar Yaz Kampı, bu yıl 30 Temmuz-5 Ağustos tarihleri ortasında Kuşadası’nda gerçekleşiyor. Liderlik, proje geliştirme, şahsî gelişim eğitimlerine katılan geleceğin başkan adayı genç kızlar,
sanatsal ve sportif faaliyetleri içeren atölyelerle keyifli vakit geçiriyor.

Aydın Doğan Vakfı, geleceğin başkan adayı kız öğrencilere eğitici program ve uygulamalara katılma fırsatı sunan klâsik ‘Genç Önderler Yaz Kampı’nı, bu yıl 30 Temmuz – 5 Ağustos tarihlerinde Aydın’ın beğenilen turizm beldesi Kuşadası’nda gerçekleştiriyor.

‘Güçlü kızlar, güçlü yarınlar’ mottosuyla bayanların iş gücüne daha fazla iştirakini destekleyecek projeler yürüten Aydın Doğan Vakfı’nın, 2017 yazından bu yana nizamlı olarak gerçekleştirdiği ve yedinci yılında 200’ün üzerinde öğrencinin iştirakine ulaşan yaz kampına, bu yıl Balıkesir’den Gaziantep’e, Muğla’dan Adana’ya, İzmit’ten Erzurum’a Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan 16 vilayetten gelen 22 öğrenci katılıyor.  

Atölye çalışmalarında şahsî gelişim imkanı

Geleceğin bayan rol modelleri ve öz inançlı önder adayları, her yıl Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen Genç Önderler Yaz Kampında buluşuyor. Kamp boyunca güne spor yaparak başlayan öğrenciler, Liderlik, Proje Geliştirme ve Ferdî Gelişim başlıklarında düzenlenen eğitim ve atölye çalışmalarına katılıyor. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Emellerine ait bir eğitim toplantısına giren öğrenciler, günün öteki kısımlarında alanında uzman bireylerden CV hazırlama, mülakat ve sunum teknikleri, tesirli irtibat üzerine seminer alıyor. Kampa katılan öğrenciler tüm bu eğitimlerin çıktısı olarak toplumsal yarar yaratacak projeler geliştiriyor. Aydın Doğan Vakfı, Genç Önderler Yaz Kampı sonunda öğrencilerin geliştirdiği projeleri uygulamaya alması için onları desteklemeye devam ediyor.

Her akşam program sonunda farklı sanatsal etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçiren öğrenciler, bu yıl Efes Antik Kenti ve Şirince’ye düzenlenen seyahatlerle kampı hoş anılarla tamamlayacak.

İlginizi Çekebilir;  Yenişehir Belediyesi kız öğrenci yurdu için kayıtlar başladı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar