Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aydınlılar Atatürk’ün sevdiği şarkıları hep birlikte söyledi

Aydınlılar Atatürk’ün sevdiği şarkıları hep birlikte söyledi

admin admin -
12 0

AYDINLILAR ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ MÜZİKLERİ DAİMA BİRLİKTE SÖYLEDİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 85’inci yılı nedeniyle düzenlenen programlar devam ediyor.

Atatürk’ün sevdiği müzikler, Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen “Ata’ya Hürmet Konseri”nde şef Murat Akyüzlü ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından Aydınlılarla buluşturuldu. Türk sanat müziğinden eşsiz yapıtların söylendiği geceye vatandaşlar da ağır ilgi gösterdi. İzleyiciler, Aydın Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’na bayraklar ve alkışlarla eşlik etti.

 

Başkan Çerçioğlu 10 Kasım’da tüm Aydınlıları konsere davet etti

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, tüm vatandaşları 10 Kasım Atatürk’ü Anma aktiflikleri kapsamında düzenlenecek “Atatürk’ün Sevdiği Türküler Konseri”ne de davet etti. Lider Çerçioğlu, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hürmet ve rahmetle anıyorum. Tüm vatandaşlarımızı Ceddimizin anısına düzenlediğimiz etkinliklere bekliyoruz” dedi.

“Atatürk’ün  Sevdiği Türküler Konseri” 10 Kasım Cuma günü saat 20.30’da Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu’nda Aydın Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ve sanatçı Bahar Almaç’ın iştirakiyle düzenlenecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Güney Koreli ve Türk Sanayiciler Nükleer Enerji Projelerinde Birlikte Çalışacak

İlgili Yazılar