Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Altay: “Akıllı Şehircilik Alanında Model Olmaya Devam Edeceğiz”

Başkan Altay: “Akıllı Şehircilik Alanında Model Olmaya Devam Edeceğiz”

admin admin -
14 0

BAŞKAN ALTAY: “AKILLI ŞEHİRCİLİK ALANINDA MODEL OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Konya Büyükşehir Belediyesi, Barselona’da düzenlenen, Akıllı Şehircilik alanında dünyanın en büyük ve en tesirli teknoloji aktifliği olan Smart City Expo Dünya Kongresi’nde “Hareketlilik” kategorisinde “Bisiklet Tramvayı”yla mükafata layık görüldü. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, hayata geçirdikleri projelerle Konya’nın Akıllı Şehircilik alanında model olmaya devam ettiğini belirterek, “Şehrimizin bu alanda dünyaya örnek olması bizi ziyadesiyle keyifli ediyor. İnşallah maksadımız 2030 yılına kadar 100’den fazla Akıllı Kent projesini hayata geçirerek dünyada da öncü kent olmak” dedi. 


Konya Büyükşehir Belediyesi, “Bisiklet Tramvayı” ile İspanya Barselona’da gerçekleştirilen dünyanın en itibarlı “Akıllı Kent Fuar ve Kongresi”nde ödül aldı.

Her yıl Barcelona’da düzenlenen, Akıllı Şehircilik alanında yapılan en büyük ve en tesirli teknoloji aktifliği olan Smart City Expo Dünya Kongresi’nde; Amerika, Brezilya, İngiltere, Kanada, İspanya, Fransa, Portekiz, İtalya, İrlanda, Finlandiya, Avusturya, Arjantin, Hollanda, Çin, Suudi Arabistan, Güney Kore, Hindistan ve Belçika üzere 63 ülkeden 411 projenin yer aldığı yarışta “Bisiklet Tramvayı” projesi ile tüm ülkeleri geride bırakan Konya Büyükşehir Belediyesi, kıymetli bir muvaffakiyete daha imza attı. Konya Büyükşehir, “Hareketlilik” kategorisinde “Bisiklet Tramvayı”yla mükafata layık görüldü.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, hayata geçirdikleri projelerle Konya’nın Akıllı Şehircilik alanında model olmaya devam ettiğini belirterek, “604 km uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun bisiklet yoluna sahip kenti Konya’mızda, bisiklet yolu ağının artırılması ve Konya’nın bisiklet kullanıcıları için daha yaşanabilir bir kent haline getirilmesi maksadıyla birçok proje hayata geçirdik. Bisiklet Tramvayı da Akıllı Şehircilik Uygulamaları kapsamında hizmete aldığımız değerli projelerimizden. Kentimizin bu alanda dünyaya örnek olması bizi ziyadesiyle keyifli ediyor. İnşallah gayemiz 2030 yılına kadar 100’den fazla Akıllı Kent projesini hayata geçirerek Konya’mızın öncü durumunu devam ettirmek. Konya’mıza verilen bu itibarlı mükafatın iyi olmasını diliyor, emeği geçen grup arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Altay: "Görevimiz Vatandaşlarımızın Memnuniyetini Yükseltmek"

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Bisiklet Tramvayı” projesi, uzun uzaklık seyahat nedeniyle bisiklet kullanımından vazgeçen vatandaşların meselelerine tahlil bulmak ve kent genelinde bisiklet şuurunu artırmak maksadıyla 2020 yılında hayata geçirildi. 

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, 2021 yılında Etraf ve Güç kategorisinde en kıymetli 3 projeden biri olarak seçilen “Tarımsal Alan Tahlil ve Raporlama” uygulaması da ödül almıştı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar