Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Altay: “Eski Tekel Binası Restorasyonu Şehrimize Değer Katacak”

Başkan Altay: “Eski Tekel Binası Restorasyonu Şehrimize Değer Katacak”

admin admin -
70 0

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin en büyük ihya projesi olan “Darü’l-Mülk Projesi” kapsamında onarımını yaptıkları eski Monopol Binası – Depo No: 4’teki yenileme çalışmalarında sona yaklaştıklarını söyledi. Lider Altay, “Şehrimizin kıymetine paha katacak bu değerli çalışmayı en kısa müddette hizmete sunmak için sabırsızlanıyoruz. Kamulaştırmayla birlikte 50 milyon liranın üzerinde bir maliyetle hayata geçirdiğimiz proje Konya’mız için iyi olsun” dedi.

Konya’daki tarihi mirasın korunması için kıymetli çalışmalar yürüten Konya Büyükşehir Belediyesi eski Monopol Binası onarımını tamamlamak üzere.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin en büyük ihya projesi olan “Darü’l-Mülk Projesi” kapsamında Konya merkezde 20 farklı noktada projeler yürüttüklerini söz ederek, bunlardan birisinin de Mevlana Caddesi üzerinde yer alan Depo No: 4 ismini verdikleri eski Monopol Binası olduğunu söyledi. 

Bu yılın başında tarihi dokuya uygun olarak onarım çalışmalarına başladıkları eski Monopol Binası’nda artık son etaba geldiklerini lisana getiren Lider Altay, “Konya’mızın kadim miraslarını müdafaayı ve yarınlara taşımayı en değerli önceliklerimiz ortasında görüyoruz. Bilhassa gençlerimiz için uğrak noktalardan biri olacak bu tarihi yapıda aslına uygun halde hoş bir onarım çalışması yürütüyoruz. Öğrencilerimizin vakit geçirebileceği, kitap okuyabileceği bir kitap kafeyi ve stant alanını da hayata geçirmiş olacağız. Kentimizin pahasına değer katacak bu değerli çalışmayı en kısa müddette hizmete sunmak için sabırsızlanıyoruz. Kamulaştırmayla bir arada 50 milyon liranın üzerinde bir maliyetle hayata geçirdiğimiz proje Konya’mız için güzel olsun” tabirlerini kullandı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Akfen İnşaat Zagreb Projesinde Hırvatistan Başbakanı Plenkovic'i Ağırladı

İlgili Yazılar