Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Altay: “Merkezde ve 31 İlçemizde Yol Altyapısını Güçlendiriyoruz”

Başkan Altay: “Merkezde ve 31 İlçemizde Yol Altyapısını Güçlendiriyoruz”

admin admin -
9 0

BAŞKAN ALTAY: “MERKEZDE VE 31 İLÇEMİZDE YOL ALTYAPISINI GÜÇLENDİRİYORUZ”

 

Konya Büyükşehir Belediyesi; Kazakistan Caddesi, Taş Camii Uzunharmanlar Caddesi ile Piri Esad Caddesi’nde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, hem kent merkezinde hem de 31 ilçede yol altyapısını güçlendirmek için çalıştıklarını belirterek, Kazakistan, Taş Camii Uzunharmanlar ve Piri Esad caddelerinde yaptıkları çalışmayla kaliteyi yükselttiklerini hem de Konyalılara daha inançlı ve rahat bir ulaşım imkanı sağladıklarını söyledi. 


Konya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde gerçekleştirdiği sıcak asfalt çalışmalarıyla yol altyapısını güçlendirirken ulaşım konforunu da artırıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, kent merkezinde trafik yoğunluğunu azaltmak için bir taraftan köprülü kavşaklar ve yeni yollar yaptıklarını, bir taraftan da muhtaçlık olan bölgelerde asfalt çalışması yaparak yol altyapını daha güçlü hale getirdiklerini tabir etti. 

Bu kapsamda üç caddede sıcak asfalt çalışması yaptıklarını kaydeden Lider Altay, “Kazakistan Caddesi’nin Çeçenistan Köprülü Kavşağı ile Aydoğdu Mahallesi ortasındaki kontakta bir çalışma yaptık. Tekrar, Taş Camii Uzunharmanlar Caddesi ile Piri Esad Caddesi’nde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdik. Üç caddemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmayla hem kaliteyi yükselttik hem de hemşehrilerimize daha inançlı ve rahat bir ulaşım imkanı sağladık. Maliyeti 15 milyon liraya yaklaşan bu üç caddemizdeki sıcak asfalt çalışmamızın iyi olmasını diliyorum. Merkez başta olmak üzere 31 ilçemizde Büyükşehir sorumluluğundaki tüm bölgelerin yol standardını yükseltmek için çalışmalarımız kesintisiz formda devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Böcek Döşemealtında asfalt çalışmalarını inceledi

İlgili Yazılar