Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Altay: “Necmettin Erbakan Caddesi Çok Önemli Bir Bağlantı Yolu Olacak”

Başkan Altay: “Necmettin Erbakan Caddesi Çok Önemli Bir Bağlantı Yolu Olacak”

admin admin -
13 0

BAŞKAN ALTAY: “NECMETTİN ERBAKAN CADDESİ ÇOK DEĞERLİ BİR İLİŞKİ YOLU OLACAK”

 

Konya Büyükşehir Belediyesi, Fatih Caddesi’nden başlayarak Azerbaycan Caddesi ve Gazze Caddesi üzerinden Antalya Etraf Yolu’na temas sağlayacak 3,4 kilometre uzunluğundaki Necmettin Erbakan Caddesi’nde kamulaştırma çalışmalarını sürdürürken kamulaştırmanın bittiği yerlerde yol üretim çalışmalarına başladı. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay Necmettin Erbakan Caddesi’nin Konya’nın en değerli temas yollarından biri olacağını söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ile Antalya Etraf Yolu ortasında değerli bir temas oluşturacak Necmettin Erbakan Caddesi’nde kamulaştırma çalışmalarının tamamlandığı etaplarda yol üretim çalışmalarına başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, kent içi trafiği rahatlatmak maksadıyla bir taraftan köprülü kavşaklar yaptıklarını bir taraftan da alternatif güzergahların açılmasıyla ilgili kıymetli çalışmalar yürüttüklerini söz etti.

Göreve geldikleri günden itibaren Konya’nın yol ve ulaşım altyapısını güçlendirmek için ağır uğraş verdiklerini kaydeden Lider Altay; “Daha evvel hizmete açtığımız Abdülhamid Han, İsmail Ketenci, Celaleddin Karatay, Alparslan Türkeş, Kazakistan ve Karabağ caddelerinden sonra artık de Necmettin Erbakan Caddesi’ni kentimize kazandırıyoruz. 3,4 kilometre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde olacak Necmettin Erbakan Caddemiz; Fatih Caddesi’nden başlayarak Azerbaycan Caddesi ve Gazze Caddesi üzerinden Antalya Etraf Yolu’na ilişki sağlayacak. Caddemizde kamulaştırma çalışmaları ağır olarak devam ediyor. Azerbaycan Caddesi ile Gazze Caddesi ortasında imar yoluna isabet eden binaların kamulaştırması tamamlandı, bu kısımda yol imal çalışmalarına başladık. Yalnızca kamulaştırma maliyeti yaklaşık 400 milyon lirayı bulacak cadde Meram ilçemizin ve kentimizin kıymetli ulaşım akslarından biri olacak. Kentimiz için iyi olmasını diliyorum” sözlerini kullandı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İzmir Körfezi Kabotaj Bayramı törenlerine sahne oldu

İlgili Yazılar