Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Başkan Altay: “Sizler Ülkemizin En Kıymetli Varlıkları, Umudu ve Neşe Kaynağısınız”

Başkan Altay: “Sizler Ülkemizin En Kıymetli Varlıkları, Umudu ve Neşe Kaynağısınız”

admin admin -
59 0

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, yeni eğitim-öğretim yılının birinci gününde Meram Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu’nda düzenlenen programda öğrencilerle ve öğretmenlerle bir ortaya geldi. Lider Altay, “Geleceğimizin teminatı olan bu tertemiz yürekler, inşallah yarının önderleri, bilim insanları ve girişimcileri olacak. Sevgili çocuklar, sizler; ülkemizin en değerli varlıkları, umudu ve sevinç kaynağısınız. Bizim için her şeyden değerlisiniz. Sizlerin eğitimi ve hoş hasletlerle yetişmeniz, bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Hepinize hayat uzunluğu muvaffakiyet ve memnunluk diliyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı münasebetiyle Meram Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu’nda düzenlenen programa katıldı.

Programda konuşan Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yeni eğitim-öğretim yılının birinci günü itibariyle Konya’da 2 bin 170 okulda 35 bin 570 öğretmen, 543 bin 379 öğrenciyle birlikte ders başı yaptıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, okulların kapısından içeri adım atan her bir öğrencinin, yalnızca bir okul yılına başlamadığı, birebir vakitte hayatlarında yeni bir sayfa açtıklarını belirtti. Lider Altay, “Geleceğimizin teminatı olan bu tertemiz yürekler, inşallah yarının başkanları, bilim insanları ve girişimcileri olacak. Sevgili çocuklar, sizler; ülkemizin en değerli varlıkları, umudu ve sevinç kaynağısınız. Bizim için her şeyden değerlisiniz. Sizlerin eğitimi ve hoş hasletlerle yetişmeniz, bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Bu yüzden, sizlere yalnızca ders kitaplarıyla değil, sevgiyle ve ilgiyle yaklaşıyoruz. Hepinize hayat uzunluğu muvaffakiyet ve memnunluk diliyorum” diye konuştu.

 

VELİ VE ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

Öğretmenlerin ve velilerin, öğrencilerin eğitim hayatı boyunca en büyük destekçisi olduğuna dikkati çeken Lider Altay, şunları kaydetti:

“Değerli öğretmenlerimiz, sizler, sevgili öğrencilerimize rehberlik ederek ve onların geleceğini inşa ederek, çok büyük bir vazifeyi yerine getiriyorsunuz. Öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerine, potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmalarına büyük katkı sağlıyorsunuz. Bu kıymetli vazifeyi en hoş biçimde sürdürdüğünüz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Pahalı velilerimiz; çocuklarımızın eğitimi, hiç elbet yalnızca okulun değil, birebir vakitte ailelerin de sorumluluğudur. Sizlerin takviyesi, çocuklarımızın muvaffakiyetinde büyük bir etkendir. Hepiniz onlara sevgiyle yol göstererek, en uygun halde yetişmelerine katkı sağlıyorsunuz. Fedakârlığınız için her birinize can-ı gönülden teşekkür ediyorum.”

İlginizi Çekebilir;  Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin: "Teorik bilgilerin uygulama eğitimleri ile bütünleştirilmesi esastır"

 

EĞİTİM-ÖĞRETİM FAALİYETLERİNE ÖNCELİKLİ OLARAK YER VERDİK

Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime ve öğrencilere takviye olmayı, “Konya Modeli Belediyecilik” anlayışının en değerli unsurlarından biri haline getirdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Yarınlarımızın teminatı olan tüm öğrencilerimize kaliteli bir eğitim imkânı sunarak; onların yeniliğe açık, kendine güvenen, araştırmacı ruha sahip, ulusal ve manevi kıymetler ışığında yetişen bireyler olmalarını sağlamak, hepimizin üzerine düşen değerli bir görevdir. Kentimizde yaptığımız tüm çalışmalarda, ulusal bir sorumluluk olarak gördüğümüz eğitim-öğretim faaliyetlerine öncelikli olarak yer verdik. Bilgehanelerimiz, Lise Medeniyet Akademilerimiz, Genç KOMEK’lerimiz, Yaz Spor Okullarımız, Bilim Merkezimiz, Gençlik Kamplarımız ve daha birçok eğitim ünitemizle, sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize en hoş biçimde dayanak oluyoruz. Güle Oynaya Mescide Gel ve Çocuklara Birinci Oruç İkramı üzere projelerimizle ise onların manevi kıymetler ışığında yetişmelerine katkı sağlıyoruz. Bunlar üzere daha onlarca projemizle sevgili öğrencilerimizin fırsat eşitliği içerisinde eğitimlerine devam edebilmeleri için çalışmaya devam ediyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize muvaffakiyet, memnunluk ve çokça öğrenme fırsatları getirmesini temenni ediyorum. Pahalı öğretmenlerimize, idarecilerimize ve velilerimize kolaylıklar diliyorum.”

 

“BAŞARI DOLU BİR EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI İNŞA ETMEK İÇİN SEFERBER OLDUK”

AK Parti Konya Milletvekili Latif Selvi, “İlköğretim haftamızda hoş bir başlangıçla, muvaffakiyet dolu bir eğitim öğretim yılını inşa etmek için seferber olmuş durumdayız. Okullarımız hazır. Öğretmen arkadaşlarımız heyecanla vazifesine başlamış, öğrencilerimizdeki coşkuyu esasen görüyoruz. Kentin yöneticileri daima birlikte, beraberce geleceğimiz olan çocuklarımız için seferber olduk. Çocuklarımıza muvaffakiyetler diliyoruz, sizin de çabalı çalışmalarınızdan sizleri kutluyor, tebrik ediyor, sizlere de başarılı çalışmalar diliyorum” sözlerini kullandı.

 

“OKUL ETRAFLARININ GÜVENLİĞİNİ DAİMA BİR ARADA SAĞLAYACAĞIZ”

Konya Valisi Vahdettin Özkan ise, eğitimin bütün alanların, bütün bölümlerin kişisel ve toplumsal gelişimin hem özünü, aslını belirlediğini hem de lokomotif mahiyetinde olduğunu belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

İlginizi Çekebilir;  Lise Medeniyet Akademileri Eğitim Çalıştayı Düzenledi

“Bu tarafıyla de öğretmenlerimizin rehberliği hem çocuklarımız açısından hem toplumsal kalkınmamız açısından çok kıymet arz ediyor. Çocuklarımızın sevinci aslında hayat sevincini oluşturmada en kıymetli konu. Çocuklarımızın bu aşkı, bu şevki, bu heyecanı daim olsun. Öğretmenlerimizin hoş bir biçimde bu rehberliği elbette çok değerli. Eğitime katkılarından ötürü Büyükşehir Belediyemize ve ilçe belediyelerimize teşekkür ederiz. Eğitim-öğretim periyodunun hayırla ve huzurla ifa edilmesini temenni ediyorum.”

Konuşmaların akabinde Vali Özkan 2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci ders zilini çaldı. Vali Özkan, Lider Altay ve protokol daha sonra sınıfları gezerek öğrencilere muvaffakiyetler diledi.

Programa; AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı ve ilçe ulusal eğitim müdürleri de katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar