Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Başkan Çalık minik öğrencileri ilk ders gününde yalnız bırakmadı

Başkan Çalık minik öğrencileri ilk ders gününde yalnız bırakmadı

admin admin -
58 0

Beylikdüzü Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Yuvamız Beylikdüzü Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gündüz Çocuk Bakımevi’nde birinci ders günü heyecanı yaşandı. Minik öğrencileri birinci gününde yalnız bırakmayan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, eğitim ve öğretimin değerine vurgu yaparak, “Çocukların daha hoş, dahi âlâ ve eşit koşullarda olması üzere bir argümanımız var ve onu da gerçekleştireceğiz” dedi.

Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, Yuvamız Beylikdüzü Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gündüz Çocuk Bakımevi’nde eğitim alan öğrencilerin birinci ders gününe katıldı. 2023- 2024 eğitim- öğretim yılının birinci ders gününde öğrencilerin mutluluklarına ortak olan Lider Çalık, minik öğrencilerle de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Lider Çalık, açık oyun alanları ile ortak aktiflik alanlarında öğrencilerle sohbet ederek, yeterli dersler diledi. Gündüz Çocuk Bakımevi öğretmenleriyle de bir ortaya gelen Lider Çalık, yeni devir öncesi talepleri de dinledi. 

“Her mahalleye bir kreş kelamımızı de yerine getirmenin bahtiyarlığı içerisindeyim”

İlçede eğitime her türlü takviyesi vermek için durmaksızın çalıştıklarını tabir eden Lider Çalık, “2017 yılında şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın isminin ölümsüzleştiği Yuvamız Beylikdüzü Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gündüz Çocuk Bakımevi’nin birinci ders gününde evlatlarımızın yanında olduk. Eğitimde öncü olmak istiyoruz. Beylikdüzü’nde üç tanesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin olmak üzere toplamda on bir kreşle hizmet vereceğiz. Her mahalleye bir kreş kelamımızı de yerine getirmenin bahtiyarlığı içerisindeyim. Çocukların daha hoş, dahi güzel ve eşit kurallarda olması üzere bir argümanımız var ve onu da gerçekleştireceğiz” formunda konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İyi bir kahvaltı zihni güçlendiriyor

İlgili Yazılar