Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Çerçioğlu: Atamızı Saygıyla Anıyoruz

Başkan Çerçioğlu: Atamızı Saygıyla Anıyoruz

admin admin -
9 0

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, büyük başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortamızdan ayrılışının 85. yıldönümü sebebiyle bir ileti yayımladı. Lider Çerçioğlu bildirisinde şunları kaydetti:

Büyük liderimizi bundan 85 yıl evvel sonsuzluğa uğurladık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğumuz hasret, yüreğimizde her geçen gün artarak büyüyor.

Atamız mazlum milletlere örnek olan, Türkiye Cumhuriyetini kurmakla kalmamış; iktisadi, siyasi, toplumsal ve kültürel hayatta birçok birincisi başarmıştır. Onun Ulusal Mücadele’den başlayan vatanına inanmışlığı bu milleti tek beden haline getirmiştir. Verdiği çaba beraberinde demokratik bir cumhuriyetle çağdaş Türkiye’nin yolunu açmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılını kutlayabiliyorsak bu, onun ileri görüşlülüğünün bir yansımasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz bedenim bir gün elbette toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ebediyen payidar kalacaktır” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti ebediyen yaşatacağız. Yolumuzu onun devrimci ışığıyla aydınlatarak demokratik, laik, toplumsal ve millet egemenliğine dayalı hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacağız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ortamızdan ayrılışının 85. yılında hürmet, sevgi ve minnetle anıyoruz. Bizler de Ceddimizin ihtilallerinin ışığında Cumhuriyetin birinci günündeki heyecanı yaşatacak, tıpkı inançla daha fazla çalışacağız ve üreteceğiz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Her Sektöre Uygun Bir Identify Çözümü Var

İlgili Yazılar