Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Erdem Gazileri Unutmadı

Başkan Erdem Gazileri Unutmadı

admin admin -
55 0

Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, 19 Eylül Gaziler Günü hasebiyle düzenlenen aktiflikte yüzlerce gaziyle bir ortaya geldi. Lider Fazilet, “Bugün Cumhuriyet’imizin 100 yılını gururla kutlayabiliyorsak, bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz” dedi.

Nilüfer Belediyesi Gaziler Günü’nde Bursa’daki kahraman gazileri unutmadı. Gold Majesty Otel’de düzenlenen kahvaltılı buluşmaya yüzlerce gazi katıldı. Aktifliğe Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, CHP Bursa Vilayet Lideri Nihat Yeşiltaş, CHP Nilüfer İlçe Lideri Özgür Şahin ve Nilüfer Belediyesi Meclis üyeleri de katıldı. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Lideri Metin Şenol, Bursa Emniyet Teşkilatı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Lideri Nevin Fırtına, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Lideri Adem Erdem’in de hazır bulunduğu aktiflikte günün mana ve ehemmiyeti lisana getirildi.

Tüm şehitler için Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan aktiflikte, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının akabinde bir konuşma yapan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Türk tarihinin savaş meydanlarında yazılan kahramanlık destanlarıyla dolu olduğunu söyledi.

Anadolu beşerinin tarih boyunca özgürlük ve ulusal bağımsızlık için canı kıymetine savaştığını kaydeden Lider Fazilet, “Bu topraklar şehit kanıyla sulanmıştır deriz ya boş bir laf değildir bu. Bastığımız toprağın her karışı şehit ve gazilerimizin kanıyla sulanmıştır. En büyük Gazi, bu unvanı 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararı ile alan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bugün, gazilerimiz için kahramanlık günüdür. Türk ulusu için, şehitler nurlanmış ve gaziler onurlanmış bireyler demektir. Bugün Cumhuriyet’imizin 100 yılını gururla kutlayabiliyorsak, huzur ve barış içinde yaşayabiliyorsak, bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. Ben savaş meydanlarında, çatışma ortamlarında vatan topraklarının savunulması uğruna hayatlarını feda etmeyi göze alarak gazilik onuruna erişen kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Ilgaz Belediyesi Kültür Gezileri başladı

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk de gaziliğin kıymetine dikkat çekerek, “Bu vatanın şehit kanlarıyla kazanıldığını hepimiz biliyoruz. Şehit ve gaziler bu ülke için çok kıymetli. Bu milletin kazandığı destanlar ve ulu geçmişimizin kahramanları sizlersiniz. Bu vatan sizlere minnettardır ve hepinizin önünde hürmetle eğiliyorum” diye konuştu.

CHP Bursa Vilayet Lideri Nihat Yeşiltaş da gazilerin manalı gününü kutlayarak, “Bu topraklarda bağımsız bir ülke kurmak ismine bedel ödeyen canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizin önünde hürmetle eğiliyorum. Bu ülkenin geçmişin ve varoluşunda sizlerin hissesi çok büyük. Sizler bu ülkede ödediğiniz bedele karşı en keyifli huzurlu bireyler olarak yaşamalısınız. Bugün yaşadığınız problemleri biliyoruz. Gazilerimizin ve şehit yakınlarının hak ettiği kıymeti ve problemlerinin tahlili için elimizden geleni yapacağımızı canı gönülden söz ediyorum” biçiminde konuştu.

Etkinlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Lideri Metin Şenol, Bursa Emniyet Teşkilatı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Lideri Nevin Fırtına, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Lideri Adem Fazilet de kelam alarak Lider Turgay Fazilet ve Nilüfer Belediyesi’ne bu manalı günde takviyelerinden ötürü teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar