Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Kanar’dan Deprem Seferberlik Planı

Başkan Kanar’dan Deprem Seferberlik Planı

admin admin -
60 0

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli 11 vilayette ağır yıkım yaratan zelzelede Hatay Arsuz’da vazife yapan Mustafakemalpaşa Belediye Lideri Mehmet Kanar, 1. Derece zelzele bölgesi Mustafakemalpaşa’da sarsıntı seferberlik planını açıkladı.’’ Zelzele hayatın bir gerçeği.’’ Sözlerini kullanan Lider Kanar, ‘’Depreme karşı güçleniyoruz.’’ Dedi.

11 ili tesiri altına alan sarsıntıdan sonra Mustafakemalpaşa’nın gündemi zelzele olurken, Lider Kanar çalışmaları titizlikle sürdürdü. Lider Kanar, Mustafakemalpaşa Belediyesi Eylül Ayı Olağanın Meclis Toplantısının 2. Oturumunda Afet ve Acil Durum Raporunu meclise sundu. 

 

SIFIRDAN BAŞLIYORUZ

Mustafakemalpaşa’da olacak mümkün bir sarsıntıya karşı hazırlıkları titizlikle sürdüren Lider Kanar, Mustafakemalpaşa’da bulunan toplam 43 adet Mustafakemalpaşa Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını belirleyerek, levhalar yerleştirerek sıfırdan başladıklarını açıkladı. 

2021 Ocak Ayı Meclis kararı ile 20 istekli belediye çalışanlarından oluşan, Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Grubu Kurtarma takımı ve 30 kişilik gruptan oluşan Mahallî Dayanak Grubu, asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezi zelzelede profesyonel olarak misyon yaptığını ve Mustafakemalpaşa’da mümkün bir sarsıntıya karşı hassasiyetle çalışan bir takım olduğunu bildirdi. Toplam 50 kişilik oluşturulan özel takımın yanı sıra, AFAD eğitimlerini tamamlamış, istekli şahıslardan oluşan arama kurtarma takımlarını genişleteceklerini belirten Lider Kanar ‘’ Arama kurtarma grubumuza katılmak isteyen ilçe halkımızdan gönüllülerin dâhil olabileceği takım sayısını arttırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyor. Sarsıntı vaktinde maddi manevi yanımızda olan tüm hemşehrilerimize teşekkürü bir borç bilirim.’’ Dedi. 

Başkan Kanar,’’ Sarsıntı coğrafyamızın gerçeği, 1. Derece zelzele bölgesi olan Mustafakemalpaşa’mızda misyona geldiğimiz günden bu yana hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürmeye devam ediyoruz. Hatay Arsuz’da misyon aldığım müddet boyunca sayısız beşere temasta bulunduk. Yüzlerce aileyi ilçemizde korunaklı yapılarda ağırlayarak, tüm eksiklerini giderdik. Mustafakemalpaşa’da 381 yapı incelenerek raporlayarak gerekli tüm tedbirleri aldık. Sarsıntı riskine karşı hazırlıklı olmak, kentimizin güvenliği ve halkımızın refahı için öncelikli bir vazifedir. Bu plan, sarsıntı anında daha yeterli bir muhafaza sağlamak için geliştirilmiş bir stratejiyi yansıtıyor ve tüm paydaşların iştirakini teşvik ediyoruz. Daha inançlı bir Mustafakemalpaşa için emin adımlarla yanlışsız planlarla ilerliyoruz. ‘’ dedi.

İlginizi Çekebilir;  UNDP, depremden etkilenen küçük işletmelere destek olarak 4,5 milyon ABD Doları hibe dağıtacak

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar