Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Sandıkçı, Avrupa’da Tarih Yazan Milli Sporcuyu Ağırladı

Başkan Sandıkçı, Avrupa’da Tarih Yazan Milli Sporcuyu Ağırladı

admin admin -
54 0

Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluklar ve dereceler elde ederek ülkenin gururu olan Canik Belediyespor Kulübü ulusal sportmeni Ali Topaloğlu, Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı’yı makamında ziyaret etti. Canikli Ulusal atlet Ali Topaloğlu’nu ve ailesini makamında ağırlayan Lider İbrahim Sandıkçı, Canikli ulusal sporcuyu başarılarından ötürü tebrik ederek, armağan takdiminde bulundu.

Canikli Atletler Zaferden Zafere Koşuyor

Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, mesleğinde olimpiyat ve dünya şampiyonlukları da bulunan ve Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası’nda 3’üncü kere Avrupa şampiyonluğunu göğüsleyen Canik Belediyespor Kulübü ulusal atlet Ali Topaloğlu’nu makamında ağırlayarak, başarılarından ötürü kutladı. Canik’te çocukları ve gençleri ilgi alanlarına nazaran spor branşlarıyla buluşturmaya devam ettiklerini belirten Lider İbrahim Sandıkçı, ulusal ekiplere atletler yetiştirmeye devam ettiklerini söz ederek, “ İlçemizde her yaş kümesinden çocuk ve gencimizi ilgili alanlarına nazaran belirledikleri spor branşlarıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Kendilerini sportif etkinlikler ve eğitimlerle bir ortaya getirerek zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sunuyoruz. Farklı spor branşlarında yeteneklerini keşfetmelerine vesile olduğumuz kuşaklarımızın ilgi duyduğu spor branşlarını profesyonel olarak icra etmelerini sağlarken tıpkı vakitte ulusal kadrolarımıza yeni atletler kazandırmaya devam ediyoruz. Atletlerimiz ferdî ve grup sporlarında muvaffakiyetten muvaffakiyete koşmaya devam ediyor.

Canikli ulusal atletimiz Ali Topaloğlu, Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiği üstün performansla şampiyon olarak bizleri yine gururlandırdı. Canikli ulusal atletimiz Ali Topaloğlu’nu bir sefer daha yürekten tebrik ediyor, atletimizin yetişmesinde katkılarda bulunan ailesine, antrenörlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Muvaffakiyetleri daim olsun” dedi.

Canikli ulusal atlet Ali Topaloğlu, Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası’nda erkekler disk ve gülle atmada Avrupa şampiyonu olarak altın, erkekler 100 ve 200 metre koşuda gümüş ve erkekler 1500 ve 400 metrede koşuda ise bronz madalyanın sahibi oldu.

İlginizi Çekebilir;  Bostanlıspor milli sınavda…

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar