Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Selvitopu’dan “su baskını” ve asfalt denetimi

Başkan Selvitopu’dan “su baskını” ve asfalt denetimi

admin admin -
12 0

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, geçen günlerde tesirli olan sağanak yağışın akabinde su baskını yaşanan yerlerde Fen İşleri Müdürlüğü’nün yaptığı tamir çalışmalarını denetleyerek, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Lider Selvitopu ayrıyeten Uğur Mumcu Mahallesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Karabağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü grupları, vatandaşların yaralarını sarmak ve kenti daha çağdaş hale getirmek için canla başla çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda gruplar, Karabağlar’da da yer yer su baskınlarına neden sağanak yağışın olumsuz tesirlerini gidermek için çabucak harekete geçti. Yunus Emre Mahallesi’nde vatandaşların yıkılan bahçe duvarları yapılırken, şiddetli su akıntısının ziyan verdiği kaldırımlar yenileniyor. Muhtemel baskınları engellemek için yeni tretuvarlar döşeniyor.

Başkan Selvitopu mahalleye giderek, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti ve çalışmaları yerinde denetledi. Lider Selvitopu, Karabağlar Belediyesi’nin vatandaşların yanında olduğunu vurgulayarak, “Böylesi şiddetli yağışlarda ilçemizde münferit su baskınları yaşanabiliyor. Gelen her ihbarı değerlendirmeye ve ziyanları gidermeye uğraş ediyoruz. Su baskınlarından etkilenen vatandaşlarımıza bir kere daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

 

Hummalı çalışma

Yaraları sarmaya devam eden Fen İşleri Müdürlüğü grupları, bir yandan da asfaltlama çalışmalarını hummalı formda sürdürüyor. Son olarak Uğur Mumcu Mahallesi’nde emek harcayan grupları, Lider Selvitopu yalnız bırakmadı. Mahalle Muhtarı Tekin Derdiyok’un eşlik ettiği ziyarette çalışmaları inceleyen Lider, gruplara kolaylıklar diledi. Lider Selvitopu ayrıyeten sohbet ettiği vatandaşların talep ve tekliflerini dinledi.

Kendi asfalt üretim tesisi ve çağdaş araçları bulunan Karabağlar Belediyesi’nin, dönem başından bu yana tüm gücüyle alanda olduğunu vurgulayan Lider Selvitopu, “Asfaltlama konusunda en başarıyı mahallî idarelerden biriyiz. Bundan sonra da tıpkı anlayışla çalışacak ve mümkün olduğunca çok sokakta serim gerçekleştireceğiz. Zira emelimiz 500 bin insanımıza eşit hizmet götürmek” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Nürnberg basın heyeti Büyükşehir'de 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar