Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Soyer’den belediye personeline müjde

Başkan Soyer’den belediye personeline müjde

admin admin -
11 0

Başkan Soyer’den belediye çalışanına müjde

İzmir Büyükşehir Belediyesi Dikili’deki Çandarlı Toplumsal Tesisleri’ni yeniliyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Lider Soyer, yaz döneminde toplumsal tesiste belediye çalışanının aileleriyle birlikte tatil yapacağı muştusunu verdi.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dikili Belediyesi’nden 2019 yılında 20 milyon 500 bin liraya satın aldığı Çandarlı Toplumsal Tesisi’nde yenileme çalışmalarını sürdürüyor. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer,  Dikili Belediye Lideri Adil Kırgöz ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi ve belediye çalışanına müjde verdi.

Tatil planlarına Dikili de dahil oldu

Dikili Çandarlı’da çok eski bir konaklama tesisini Dikili Belediyesi’nden devralarak onarım çalışmalarına başladıklarını tabir eden İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Büyükşehir Belediye çalışanımıza buradan bir müjde vermek isterim. Çalışanımızın aileleriyle birlikte konaklamaları ve tatil yapabilmeleri için burayı bir toplumsal tesis olarak düşündük. Mart ayında bitirmeyi planlıyoruz. Tesis yaz dönemine hazır olacak. Heyecanla takip ediyoruz. Gelecek yaz planı yapacak çalışanımız şimdiden bu ihtimali düşünerek planları yapsın” dedi.

Dikili Belediye Lideri Adil Kırgöz ise, “Dikili’ye başka bir renk katacak tesis ile bölgemiz canlanacak” biçiminde konuştu.

Çandarlı Toplumsal Tesisi yaz dönemine hazır olacak

Çandarlı’da denize 30 metre yürüme aralığında olan tesis 4 bin 103 metre karelik alanda yer alıyor. 39 adet oda ile 78 yatak kapasitesine sahip olacak tesiste idari bina, hizmet binası, restoran, havuz tadilatları ve güçlendirme çalışmaları yapılacak. Su deposu ve sundurma oluşturulacak. Alanda etraf düzenlemesi yapılarak altyapısı yenilenecek. Tesisteki imalatların yaklaşık yüzde 55’ini tamamlayan Yapı İşleri Dairesi Başkanlığı güçlendirme imalatı ve çatı tadilatlarının tamamını bitirdi. Çandarlı Toplumsal Tesisi yaz dönemine hazır olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Muhtarlar, Büyükşehir'in hizmetlerinden memnun

İlgili Yazılar