Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Tugay’dan Amatör Spor Kulüplerine Destek

Başkan Tugay’dan Amatör Spor Kulüplerine Destek

admin admin -
51 0

Her branşta sporun ve atletin destekçisi olan Karşıyaka Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 21 amatör spor kulübüne gereç dağıtımı gerçekleştirdi. Tüm kadrolara yeni dönemde muvaffakiyetler dileyen Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Her vakit yanınızdayız” iletisi verdi. 

 

YENİ DÖNEME MERASİMLE MERHABA

Karşıyaka’da faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri 2023-2024 Amatör Futbol Sezonu’na merasimle ‘merhaba’ dedi. Hasan Türker Futbol Sahası’nda düzenlenen dönem açılışında; Karşıyaka Belediye Lider Yardımcısı Berkhan Alptekin, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Efkan Muhtar, Karşıyaka Amatör Futbol Kulüpler Birliği Lideri Metin Acaroğlu, amatör kulüplerin liderleri, yöneticileri, sportmen ve teknik grupları bir ortaya geldi. Karşıyaka Belediyesi merasimde; amatör spor kulüplerinin çalışmalarını daha verimli bir halde gerçekleştirmesine ve Karşıyaka’dan yeni sportmenlerin yetişmesine katkıda bulunmak ismine, 21 kulübe gereç dayanağında bulundu. Tertip, U11 Karşıyaka karması tarafından gerçekleştirilen şov maçıyla sona erdi.

 

“SAĞLIKLI KUŞAKLAR İÇİN TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ”

Sağlıklı bir toplum için sporun çok kıymetli olduğunu vurgulayan Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Amatör spor kulüpleri geleceğe başarılı atletler yetiştirmek ve gençlerimizi makûs alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı ve yeterli bir toplum için yanlışsız yönlendirmek ismine çok kıymetli. Biz de Karşıyaka’mızda sağlıklı ve faal bir ömür için sporu özendirmek, desteklemek ismine elimizden geleni yapıyoruz. Sporu hayatın her alanına yaymak ve sporla büyüyen sağlıklı jenerasyonlar yetiştirmek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu anlayışla, spor tesisi takviyesinin yanı sıra gereç dayanağı de sunduğumuz amatör futbol kadrolarımıza yeni dönemde yürekten muvaffakiyetler diliyorum. Karşıyaka sporun ve atletin kentidir; siz çalışın, bizler hep sizin yanınızdayız. Tüm ekiplerimizin kardeşçe uğraşlara sahne olacak keyifli bir dönem geçirmelerini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilir;  Büyükşehir'den Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar