Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bayraklı TOKİ bölgesine 4 hatta toplam 21 otobüs hizmet veriyor

Bayraklı TOKİ bölgesine 4 hatta toplam 21 otobüs hizmet veriyor

admin admin -
14 0

Bayraklı TOKİ bölgesine 4 hatta toplam 21 otobüs hizmet veriyor

ESHOT Genel Müdürlüğü, son birkaç ayda yapı ve yerleşim yoğunluğunun arttığı Bayraklı TOKİ Konutları bölgesine toplu ulaşım hizmeti verme yolunda 4 yeni çizgisi devreye aldı. Konutların yanı sıra yeni açılan İzmir Kent Hastanesi ve KYK Bayraklı Kız Öğrenci Yurdu’na toplam 21 otobüs çalışıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi zelzele konutlarının yerleşime açılması, İzmir Kent Hastanesi ve KYK Bayraklı Kız Öğrenci Yurdu’nun devreye girmesiyle bir anda ağır bir nüfusun toplandığı Bayraklı TOKİ Konutları bölgesini süratle toplu ulaşım ağına entegre etti.

ESHOT Genel Müdürlüğü bölgeye hizmet vermesi için toplam 21 otobüsün tahsis edildiği 4 yeni çizgi oluşturdu. Bayraklı Toplu Konut Alanı ile EVKA 3 Metro (559), Bayraklı İZBAN İstasyonu (598) ve Bornova Metro Aktarma Merkezi (533) ortasında üç çizgi çalışıyor. Ayrıyeten yurtta kalan öğrenciler için Bornova Metro Aktarma Merkezi’ne 558 çizgi numaralı otobüsler de ekspres olarak hizmet veriyor. Araçlar, gün içinde yolcu yoğunluğuna nazaran 8 ile 24 dakika aralıklarla servis yapıyor. Öğrenciler, birinci binişten sonraki 120 dakika içinde hiçbir aktarma fiyatı ödemiyor.

Bir sınır daha geliyor

ESHOT Genel Müdürlüğü, 532 sınır numaralı Bayraklı Kent Hastanesi – Bostanlı İskele sınırını da kısa müddet içinde devreye alacak. Bu hatta 4 araç, 20 dakika sıklıkla çalışacak. Öte yandan 533 No’lu Bayraklı Kent Hastanesi – Bornova Metro Aktarma Merkezi sınırına da araç eği yapılacak. Sınırların sefer saatleri www.eshot.gov.tr adresinden ve ESHOT Taşınabilir uygulamasından görülebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Büyükşehir, Marmaris Bozburun İçme Suyu Projesinde İlk Kazmayı Vurdu

İlgili Yazılar