Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bayraklı’da Ek Protokol Kutlaması!

Bayraklı’da Ek Protokol Kutlaması!

admin admin -
59 0

Bayraklı Belediyesi ve DİSK Genel İş 6 No’lu Şubesi ortasında imzalanan ek protokol için kutlama programı düzenlendi. Belediye personellerinin katıldığı davullu zurnalı aktiflikte konuşan Lider Serdar Sandal, “Görevimiz kamuya hizmet etmek! Ülke olarak çok güç bir devirden geçerken Bayraklı Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı işçilerimiz için seferber ederek sofralarınıza bir damla katkı sağlayabildiysek ne memnun bize. Âlâ ki varsınız” dedi.

 

Bayraklı Belediyesinde geçtiğimiz haftalarda keyifli sonla biten ek protokol görüşmelerinin akabinde imzalanan toplu mukavele, davullu zurnalı aktiflikle kutlandı. Belediye binası önündeki aktifliğe Lider Serdar Sandal’ın yanı sıra DİSK Ege Bölgesi Temsilcisi Memiş Sarı, Disk Genel İş 6 No’lu Şube Lideri Kıymet Yıldız, sendika temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve belediye emekçileri katıldı. 1214 emekçinin maaşlarında uygunlaştırma yapılan ek protokolle en düşük çalışan maaşı 18 bin TL’den, 22.466 TL’ye yükseltilmişti.

 

BİR NEBZE KATKIMIZ OLDUYSA NE MUTLU…

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Geldiğimiz günden bu güne kadar öbür belediyelere nazaran çalışanlarımızın temel hakları, eşit işe eşit fiyat siyasetimiz ile Bayraklı Belediyesi tüm İzmir’e örnek bir belediyedir. Bizde evvel çalışanın, işçinin maaşı, alın terinin karşılığı ödenir. Bizim vazifemiz kamuya en yeterli biçimde hizmet etmek, kamunun parasını en âlâ biçimde korumak  ve kullanmaktır. Ek protokol konusunda ülkenin içinde bulunduğu güçlü ekonomik süreci de göz önünde bulundurarak, tüm koşulları zorladık ve yapabileceğimizin en güzelini yaptık. Çok güzel bir toplu kontrat süreci yürüttük. Mutluyuz! En azından bir damla suyu sofranıza getirebildiysek bu da Bayraklı Belediyesinin memnunluğu. Sizinle birlikte olmaktan ve geleceğe birlikte yürümekten ötürü gurur duyuyorum. Cumhuriyetin kazanımı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan hiçbir vakit ayrılmayacağız ve her alanda her vakit birlikteliğimizi sürdüreceğiz. Ne memnun bana ki; sizin üzere çalışma arkadaşlarım var” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Cumhuriyet'in 100. Yılı anısına hazırlanan 100 metre uzunluğunda Şile Bezi denizle kavuştu

 

HER VAKİT BİRLİK OLACAĞIZ

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, “Pandemiden bu yana çalışanların işçilerin geçinemediği bir süreç yaşanırken belediyelerimiz de sonlarını zorlayarak işçi kardeşlerimiz için en uygunlarını yapıyor. DİSK ve CHP olarak her vakit dimdik ayakta durduk. En şiddetli şartlarda da birlik ve beraberlik içinde olduk, sokaklara hizmeti birlikte götürüyoruz. Her vakit da birlikte olacağız. Haklarımıza, kıdem tazminatımıza göz dikenlerin karşısında da dimdik duracağız. Çocuklarımızın, ailelerimizin geleceğine el uzatanların karşısında birlikte çaba etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

BAŞKAN SANDAL’A EMEKÇİLERDEN TEŞEKKÜR

DİSK Genel İş 6 No’lu Şube Lideri Bedel Yıldız, “Belediye Liderimizin büyük özveri ve takviyesiyle belediye çalışanlarımızın durumunu âlâ bir noktaya getirdik. Kâfi mi? Hayır fakat günün şartlarında yapılabilecek en âlâ muahedeyi yaptık. Bu süreçte emeği geçen herkese başta liderimize sonsuz teşekkürler ediyoruz. Bize düşen vazife; emeğimize, işimize, belediyemize ve liderimize sonuna kadar sahip çıkmaktır. Ailelerimizin, çoluğumuzun, çocuğumuzun geleceğini kimseye kaptırmayacağız. Zira burası bizim meskenimiz, bizim işimiz, ekmeğimiz…” dedi. Konuşmaların akabinde Memiş Sarı, Lider Sandal’a DİSK’in 16’ncı kuruluş yıl dönümü hasebiyle plaket takdim etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar