Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Bergama’da İlköğretim Haftası Kutlandı

Bergama’da İlköğretim Haftası Kutlandı

admin admin -
62 0

Ali İstek Eroğlu İlkokulu’nda, İlköğretim Haftası Kutlama Merasimi gerçekleşti. Merasime Bergama Kaymakamı Avni Oral, Bergama Garnizon Kumandanı Vekili Tarık Filizcan, Bergama Belediye Lideri Hakan Koştu, Bergama İlçe Emniyet Müdürü Bergama Ziyver Kaya, Bergama Bergama İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ekrem Ulus, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Her yıl okulların açıldığı birinci hafta kutlanan İlköğretim Haftası’nda İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ekrem Ulus ve akabinde Bergama Kaymakamı Avni Oral konuşma yaptı. Öğrencilerin şiir dinletilerinin akabinde Zeybek ve Harmandalı oynadı.

BAŞKAN KOŞTU; OKULLARIMIZA HER TÜRLÜ TAKVİYESİ VERİYORUZ

Bergama Belediye Lideri Hakan Koştu yaptığı açıklamada yeni eğitim – öğretim yılını kutladı. Hakan Koştu; “Yeni eğitim – öğretim yılının çocuklarımıza, ailelerimize çok bedelli öğretmenlerimize iyi olmasını diliyorum. Bergama Belediyesi olarak, yazın okullarımızın bakımını yaptık ve yeni periyoda hazırladık. Okullarımızın gereksinimlerini giderme konusunda yardımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Paklık İşleri Müdürlüğümüz, Park Bahçeler Müdürlüğümüz, Fen İşleri Müdürlüğümüz ile birlikte bahçesinde ve etrafında muhtaçlık olan dolgu üretimi, bahçe bakımı ve ağaç budaması, boya takviyesi, paklık takviyesi, bahçe ve sulama sistemi imali takviyelerini verdik. Bölgemizde öğrencilerimizin kullanımı için halı saha ve basketbol alanları kazandırıyoruz. Bergama Belediyesi olarak okullara verdiğimiz maddi ve bakım takviyesi ile birlikte periyot içi ve yaz spor okulları ile de geleceğimiz çocuklarımıza sahip çıkıyoruz. Bergama Belediyesi Gençlik Spor Kulübümüz ile birlikte 4 yılda 8 binden fazla çocuğumuza yaz spor okulları ile hizmet verdik. Yeni periyotta geleceğimiz çocuklarımızın toplumsal gelişimlerinin dışında akademik muvaffakiyetlerini da görmek tek dileğim” dedi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Ege'de, Azerbaycanlı Öğrenciler için Oryantasyon Programı Düzenlendi

İlgili Yazılar