Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, Master Planını açıkladı:

Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, Master Planını açıkladı:

admin admin -
42 0

Beşiktaş lider adayı Serdal Adalı, Master Planını açıkladı:

“Beşiktaşımızın tüm borcunu kapatacak somut proje ve sponsorluk muahedeleriyle geliyoruz”

Beşiktaş lider adayı Serdal Adalı, 29 Kasım Çarşamba günü basın mensupları ile bir ortaya gelerek projelerini anlattı. Genel konseyde misyona gelmesi durumunda süratle hayata geçirilecek gayrimenkul projesiyle elde edilecek yaklaşık 200 milyon Euro gelir ile Beşiktaş’ın banka ve kamu borçlarının tümünün kapatılacağını açıkladı. Bu projenin yatırımın finansmanının şahsen kendisi ve idare heyeti üyeleri tarafından gerçekleştirileceğini söyledi. Akatlar Spor Kompleksi’nin dönüşüm projesi için Gain Medya ile sponsorluk ön protokolünü imzalayan Serdal Adalı, bu sayede GAİN Akatlar Spor Park Kompleksinin hayata geçirileceğini söyledi.

Serdal Adalı, Beşiktaş Kulübü’nde 3 Aralık pazar günü gerçekleşecek inanılmaz seçimli genel konsey öncesinde gazetecilerle bir ortaya gelerek Beşiktaş’ı geleceğe taşıyacak projelerini anlattı. Borçsuz bir Beşiktaş için ayakları yere sağlam basan ve hepsi önümüzdeki 1,5 yıl içinde başlanacak projeler ürettiklerinin altını çizen Serdal Adalı, taraftarın stadyumla ilgili taleplerine tahlil sunan projelerin de hazır olduğunu belirtti.

“Stadımızda yapacağımız değişikliklerle tekrar desibel rekoru kıracağız”

Yapılacak değişikliklerle Beşiktaş stadının kapasitesinde 9.836 kişilik artış yaşanacağını belirten Serdal Adalı, bu değişikliklerle stadın atmosferi ve gelirinin değerli ölçüde arttırılacağını şu sözlerle lisana getirdi; “Stadımızın, Yeni Açık Tribünü’nde uygulayacağımız, ‘Safe Standing Sandalyelerimiz’ ile oturum kapasitemizi artıracağız. Böylece, 9.836 bilet daha satarak, gücümüze güç katacağız. Stadımızda konuk grup tribününü iki kat olarak kurgulayarak alanı daraltacağız. Ayrıyeten, güvenlik tedbirleri kapsamında rakip tribüne ses yutucu şeffaf panel konumlandıracağız. Tüm bu değişikliklerle Beşiktaşımızla yine desibel rekoru kıracağız.

“Serpil Hamdi Tüzün Futbol Akademisi’ni Beşiktaş’a kazandıracağız”

Beşiktaş’ın son yıllarda yaşadığı altyapı problemini çözmek için yeni bir futbol akademisi projesini hayata geçireceklerinin altını çizen Serdal Adalı, bu alandaki planlarını şu sözlerle paylaştı: “Ümraniye Nevzat Demir Tesislerimizi Beşiktaşımıza yine ve temelli kazandırıyoruz. Mevcut 88 bin m2’lik alanımıza ek olarak, toprağımızın yanındaki 88 bin m2’lik alanı da tesislerimize dahil ederek, ‘Serpil Hamdi Tüzün Futbol Akademisi’ projemizi Beşiktaş’a kazandıracağız. Üç yeni idman alanı daha ekleyerek, altyapımızın da idman yapabileceği tesisimizi yeni jenerasyon dünya standartlarına ulaştırıyoruz. Bu proje için Orman Bakanlığı ile görüşmeleri yapılmış, adım adım ayrıntılandırılmış ve ön mutabakat sağlanmıştır. Bu kapsamda vazifeye gelmemizi takiben gerekli adımlar süratlice atılacaktır.”

“Şan Ökten Tesislerini yenileyerek, amatör branşlarımızı tek çatı altında toplayacağız”

İlginizi Çekebilir;  Novada Outlet Muğla, 600 Milyonluk Yatırımla Hizmete Açılacak

Şan Ökten tesislerinin yenilenerek futbol dışı branşlara teslim edileceğini belirten Serdal Adalı şöyle konuştu; “Şan Ökten Amatör Branşlar Merkezi kurarak, Fulya’da muahedesini yaptığımız yerimizde güreş, boks ve jimnastik üzere branşları bir ortaya getireceğiz. Gruplarımızın idman ve kamplarını gerçekleştireceği tüm amatör branşlara hizmet edecek 12 bin m2 çok hedefli spor salonumuzu inşa ediyoruz. Beşiktaş LAB Kliniğinde; altyapı, profesyonel tüm oyuncularımızı için sportmen sıhhati açısından doruğa çıkaracağız. Oluşturulacak 10 kişilik akademisyen ve uzman antrenör heyetiyle, U15’ten itibaren genç yeteneklerin fizikî gelişimini için en verimli sistemi uygulayacağız. Tüm atletlerin mevcut performanslarının takibi ve geliştirilmesi tarafında profesyonel adımlar atılacak. Yeni transfer sürecinde, sıhhat denetimleri ve performans ölçümlerini günümüz futbol dünya devlerindeki örnekler üzere yapacağız ve bu sayede sakatlık riski yüksek olan oyuncuları grubumuza transfer etmeyeceğiz.”

GAİN MEDYA ana sponsorluğunda, Gain Akatlar Spor Kompleksi Dönüşüm Projesi

Gain Akatlar Spor Kompleksi Dönüşüm Projesi’ni hayata geçirmek iş GAİN MEDYA ile iş birliği yapılacağını belirten Serdal Adalı, basın toplantısında GAİN Medya İdare Konseyi Lideri Ferhat Bilgin ve GAİN Medya İdare Heyeti Üyesi Erkan Kilimci ile sponsorluk ön protokolü mutabakatını imzaladı. 

Serdal Adalı, “Dijital İçerik Platformu GAİN MEDYA’nın Ana Sponsorluğunda, gerekli müsaade ve onayların alınmasının akabinde, Gain Akatlar Spor Kompleksi Dönüşüm Projesi’ni hayata geçirmek üzere bir ortaya geliyoruz. GAİN Akatlar Spor Park Kompleksimizde, basketbol ekibimiz başta olmak üzere, salonumuzu 30 bin m2 ve 12 bin seyirci kapasiteli, idman salonumuzu ise 5 bin m2 alanda tekrar hizmete açıyoruz. Birebir komplekste, ayrıyeten, açık-kapalı aktiflik alanları, performans sanatları merkezi, dijital içerik stüdyoları, restoranlar, açık-kapalı havuz, ticari üniteler, tenis kortu, basketbol ve futbol alanı yer alıyor olacak,” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Gölcük İdman Yurdu Şampiyon oldu

“Beşiktaş gayrimenkul projesi ile borcumuz kapanacak”

Serdal Adalı konuyla ilgili şöyle konuştu; “Dünyanın en hoş kenti İstanbul’da havaalanına ve kentin merkezi bölgelerine 10 dakika uzaklıkta, Beşiktaş gayrimenkul projemizi hayata geçiriyoruz. Orman topraklarına hudut yarım milyon m2 alana kurulacak olan, Beşiktaş Ekolojik Kent içerisinde, toplumsal ve sportif alanlar, Beşiktaş Göleti, Beşiktaş Okulu ve restoranların yanı sıra 380 villa projesi yer alacak. Arsa verimliliği, su kaynakları, güneş güç santrali ile %100 ekolojik olan projemiz, birebir vakitte kentin en az sarsıntı riski taşıyan bölgesinde yer alacak.”

“Projenin finansmanını şahsım ve idare şurası üyelerimiz sağlayacak”

Bu proje ile Beşiktaş’ın borçlarının kapanacağının altını çizen Serdal Adalı, “Bu projenin satışından hedeflediğimiz yaklaşık 150 -200 milyon Euro ile Beşiktaşımızın banka ve kamu borçlarını kapatacağız. Ayrıyeten bahsettiğimiz metrekareye ek olarak komşu parsellerde de yaklaşık 70 – 80 bin metrekarelik bir alan var. Bu kısmı şimdi imza altına alamadık ancak şifayı olarak anlaştık. Bu alanı da projeye dahil edebilirsek gelirimiz artacak ve faiz yükünden büsbütün kurtulacağız. Bu halde Beşiktaş’ın geleceğini de sigortalamış oluyoruz. Bu projeyi de yaklaşık 4 yılda tamamlamış olacağız. Bu projenin finansmanını şahsen ben ve idare konseyinde yer alacak arkadaşlarım sağlayacağız.” Bu gelirin önümüzdeki periyotlarda transfer ve gibisi bahislere harcanmamasını da teminat altına almak için çalıştıklarını belirten Serdal Adalı, elde edilen tüm geliri borçlar karşılığında, kulübün kasasına girmeden bankalara ödenecek biçimde kurgulandığını belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar