Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Buca’da Coşkulu Festival için Geri Sayım

Buca’da Coşkulu Festival için Geri Sayım

admin admin -
55 0

BUCA Belediyesi , bu yıl 11’inci sefer Milletlerarası Buca Balkan Festivali’ni düzenleyecek. Balkan kültürünün tüm hoşluklarının sergileneceği şenlikte, Balkan yemekleri müsabakası, defile, en güzel stant yarışı ile sevilen sanatkarlar Havva Karakaş ve Cenk Bosnalı konserleri yer alacak.

Buca Belediyesi, Balkan kültürünü yaşatmak, kardeşlik bağlarını güçlendirmek emeli ile 14-15 Ekim tarihlerinde 11 Milletlerarası Buca Balkan Festivali’ni gerçekleştirecek. ‘Balkanlar’ın Buca’sı Var’ sloganı ile düzenlenen şenlik, 14 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Demokrasi Meydanı’ndan Hasanağa Bahçesi’ne gerçekleştirilecek kortej ile başlayacak. Tıpkı gün saat 18.00’de Ekrem – Erşan ikilisinin konseri yer alırken, saat 20.30’da unutulmaya yüz tutmuş Rumeli türkülerini gün yüzüne çıkararak TRT repertuvarına kazandıran yorumcu Havva Karakaş sahne alacak.

YEMEK YARIŞI YAPILACAK

Festivalin ikinci gününde ise 15 ve 17 saatleri ortasında yöresel Balkan Yemekleri Yarışması düzenlenecek. Ödüllü en hoş stant yarışının da yer alacağı şenlikte saat 18.00’de Halil Eser sahne alacak. Şenlik, Balkan ezgilerinin güçlü yorumcusu Cenk Bosnalı’nın saat 20.30’da vereceği konser ile sona erecek.

TÜM İZMİR’E DAVET

Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, kardeşlik bağlarını güçlendiren şenliğe tüm İzmirlileri davet ederek, “İki olağanüstü gün bizleri bekliyor. İlgilenen herkesi hafta sonu Hasanağa Bahçesi’ne bekliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Cumhuriyet'in 100. yılında İzmir Körfezi şenlenecek

İlgili Yazılar