Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Buca’da Kosova Bağımsızlık Parkı Açılıyor

Buca’da Kosova Bağımsızlık Parkı Açılıyor

admin admin -
59 0

BUCA Belediyesi, Yıldız Mahallesi’ndeki 3 bin 500 metrekarelik alanda hayata geçirdiği Kosova Bağımsızlık Parkı’nı, 14 Ekim Cumartesi günü hizmete açacak. Açılışa tüm hemşehrilerini davet eden Belediye Lideri Erhan Kılıç, “Engelsiz kentsel ömür alanı olan Kosova Bağımsızlık Parkı ile Bucalılar nefes alacakları bir alana daha kavuşacak” dedi.

Bucalıların huzur içerisinde vakit geçireceği alanları kente kazandırmaktan memnunluk duyduklarını belirten Lider Erhan Kılıç, Kosova Bağımsızlık Parkı’nın tıpkı vakitte kentin birinci tematik parkı da olduğunu söyledi. “Engelsiz kentsel ömür alanı” temasıyla gerçekleştirilen projede engelli bireylerin de rahatlıkla sosyalleşebilecekleri bir alan yarattıklarını tabir eden Lider Kılıç, “14 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te yapacağımız açılış merasimine tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

PARKTA NELER VAR?

Engelli bireylerin rahatça vakit geçirebileceği bir yer olarak tasarlanan Kosova Bağımsızlık Parkı, 3 bin 500 metrekarelik bir alanda kuruldu. 600 metrekarelik yeşil alanı ile kent içinde yeni bir nefes alanı yaratan parkta, Kosova Barış Anıtı da inşa edildi. Her yaşa hitap eden parkta dinlenme alanlarının yanı sıra gençler için kaykay alanı da yer alıyor. Ayrıyeten, park içinde down sendromlu bireylere istihdam yaratacak bir kafeterya da bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Dilovası Tavşancıl'da kentsel dönüşüm zamanı

İlgili Yazılar