Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Buca’da Uluslararası Bilim Yaz Kampı sona erdi

Buca’da Uluslararası Bilim Yaz Kampı sona erdi

admin admin -
73 0

Dünya çapında tertipler gerçekleştiren bilim kurumu MILSET Avrupa’nın projelerinden biri olan ve Türkiye’de birinci kere Buca Belediyesi konut sahipliğinde gerçekleştirilen Milletlerarası Bilim Yaz Kampı 2023 sona erdi. Dünyanın pek çok farklı ülkesinden gençleri Buca’da ağırlamaktan memnun olduklarını söz eden Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, “Bu kampın geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak genç bilim insanlarının yetişmesine vesile olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Buca Belediyesi ve Tınaztepe Üniversitesi iş birliği ile Türkiye’de birinci kere gerçekleştirilen Bilim Yaz Kampı’nda 13 farklı ülkeden gençler Buca’da ağırlandı. ‘ Yeni Jenerasyon Tıp, Teknoloji ve Yapay  Zeka’ temasıyla gerçekleştirilen kampın kapanış merasimi Tınaztepe Üniversitesi Oditoryumu’nda gerçekleştirildi. 30 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri ortasında süren kamp boyunca konuk öğrenciler, bilimsel eğitimler, laboratuvar uygulamaları, kültür seyahatleriyle dolu dolu bir hafta geçirdiler.

ÖĞRENCİLERE SERTİFİKA VERİLDİ

Uluslararası Bilim Yaz Kampı’nın kapanış merasimine, Buca Belediye Lider Yardımcısı Fazilet Başer Balkır, Buca Belediyesi Bilim Sanat Merkezi yöneticisi ve IMSEF Lideri Ümit Karademir, Tınaztepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güvençer ve Milletlerarası Bilim Yaz Kampı’na katılmak için dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrenciler katıldı.

Etkinlik sonunda Buca Belediye Lider Yardımcısı Fazilet Başer Balkır tarafından iştirakçi öğrencilere sertifika  verilirken, Buca Bilim ve Sanat Merkezi yöneticisi BUCA IMSEF Lideri Ümit Karademir tarafından komite üyelerine teşekkür dokümanı verildi.

TÜRKİYE’DE BİRİNCİ DEFA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023, Buca Belediyesi, BUCA Bilim Sanat Merkezi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi ve Buca Belediyesi iştirakı BUCAMAR ’ın ortak çalışması ile hayata geçirildi. Türkiye’de birinci defa yapılan tertibin bu yılki kamp teması ise‘ Yeni Jenerasyon Tıp, Teknoloji ve Yapay  Zeka’ olarak gerçekleşti. Programda bilimsel eğitimler, laboratuvar uygulamaları ve toplumsal, kültürel etkinlikler yer
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Mustafakemalpaşa'da Kurtuluş Coşkusu

İlgili Yazılar