Haber 2023

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Teknoloji
 4. »
 5. Bugünün Genç Yetenekleri Yarının Siber Çözümlerine İmza Atıyor: Kaspersky Secur’IT Cup’23 Kayıtları Açıldı

Bugünün Genç Yetenekleri Yarının Siber Çözümlerine İmza Atıyor: Kaspersky Secur’IT Cup’23 Kayıtları Açıldı

admin admin -
59 0

Sİber güvenlik konusunda motive öğrenciler ve dünyayı daha güzel hale getirmeye istekli genç siber güvenlik araştırmacıları, Kaspersky tarafından yürütülen ve çağdaş teknolojilerin ortaya çıkardığı güvenlik problemlerini ele almayı amaçlayan milletlerarası bir yarış olan Secur’IT Cup’a katılmak için başvurabiliyor. Müsabaka kişisel yahut kadro olarak katılmak mümkün.

Yeni teknolojiler yeni dijital yollar açıp ufkumuzu genişletirken, yeni güvenlik zorluklarını da beraberinde getiriyor. Daha inançlı bir dünya inşa etmeye kendini adayan Kaspersky, siber tehditlerle gayrette ön saflarda yer alıyor ve dünya standartlarındaki uzmanlığını toplumla, bilhassa de gelecekte bu misyonu devralacak olan gençlerle daima olarak paylaşıyor.

Bu yıl Kaspersky’nin memleketler arası Secur’IT Kupası’nın altıncısı düzenleniyor. Müsabakanın ana emeli genç yetenekleri profesyonel gelişimlerinde desteklemek ve yeni teknolojilerin gelişimiyle ortaya çıkan yahut gelecekte ortaya çıkabilecek güvenlik meselelerini hafifletmek için yeni tahliller üretmelerini sağlamak.

Secur’IT Cup’23 için iştirakçiler, aşağıdaki ana başlıklardaki güvenlik sıkıntılarını ele alan tahliller için fikir üretebilirler:

 • Gaming & Geeks – Katılımcılar, aygıtların verimliliğini artıran ve oyun dünyasının güvenliğine katkıda bulunan muteber ve yenilikçi güvenlik tahlillerini önerebilirler.
 • FinTech – Yarışmacılar, finans kesimi için dünyanın dört bir yanındaki insanların akınlardan ve siber kabahatlerden daha fazla korunmasına yardımcı olabilecek siber savunma projelerini geliştirebilirler.
 • İnsanların ve objelerin takibi ve güvenliği – Yetenekli gençler, dataların korunmasını, yasal olarak izlenmesini ve toplanmasını garanti altına alacak projelerini sunabilirler.
 • Aile bakımı – Yarışmacılar yaşlı bakımı yahut evcil hayvan bakımı alanlarında projeler üretebilirler.

Kaspersky Akademik İşler Başkanı Evgeniya Russkikh, şunları söylüyor: “Genç yetenekleri desteklemenin ehemmiyetini her vakit vurguluyoruz. Bu yıl takımımız yıllık müsabakamızı ‘büyüyen bir yuvaya’ dönüştürme fikrine odaklanıyor. İştirakçilerin projelerini geliştirmelerine ve uygulamalarına yardımcı olmak için onlara özel web seminerleri ve Kaspersky uzmanlarıyla oturumlar sunacağız, Bu uğraşlarımızın yalnızca genç yetenekleri mükemmel fikirler geliştirmeye teşvik etmekle kalmayacağını, tıpkı vakitte sunulan fikirleri müsabakanın tamamlanmasından sonra muvaffakiyetle işleyecek kıymetli eserlere dönüştüreceğini umuyorum.”

Bu yıl yarış dört ana kademede gerçekleşecek:

 • 02.10.23 – 15.10.23 – Fikir geliştirme; 
 • 16.10.23 – 29.10.23 – İş modeli oluşturma;
 • 30.10.2023 – 12.11.2023 – Prototip dizaynının tanıtılması;
 • 13.11.2023 – 26.11.2023 – Fikrin sonuçlandırılması.
İlginizi Çekebilir;  Msp'ler İçin Savunmayı Artırmanın 5 Yolu

Her etap projenin muhakkak bir kilometre taşına adanacak ve Kaspersky takımı tarafından iştirakçilere dayanak sağlanacak. Örneğin iş modeli geliştirme kademesi, iştirakçilerin bu modellerin nasıl hesaplanacağını, hangi temel performans göstergelerinin ele alınacağını ve öbür faydalı detayları öğrenecekleri bir web semineri içerecek. “Fikir geliştirme” ve “prototip geliştirme” etaplarında ise iştirakçiler Kaspersky takımından uzman tavsiyesi isteyebilecek.

Küresel akışla eş vakitli olarak yarışın bölgesel akışı da devam edecek ve öğrencilerin global yarışa katılmalarına yardımcı olacak. Bölgesel akış, öğrencilerin takımlar halinde bir ortaya gelerek projelerini geliştirdikleri mahallî etkinliklerden oluşacak. Sonuçta bölgesel aktifliğin modülü olarak en uygun projeyi sunan takım global finallere katılmaya hak kazanacak.

Final aktifliği 13 Aralık 2023 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Birincilik mükafatı 10 bin dolar, ikincilik mükafatı 3 bin dolar ve Kaspersky’den bir e-öğrenme eğitimi, üçüncülük mükafatı ise Kaspersky’den bir e-öğrenme eğitimi olarak belirlendi.

Kaspersky’s Secur’IT Cup 2023’e iştirakle ilgili daha fazla ayrıntıyı yarışmanın resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş global bir siber güvenlik ve dijital saklılık şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için daima olarak yenilikçi tahlillere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle uğraş etmek için önde gelen uç nokta müdafaası, özel güvenlik eserleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık tahlillerini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve şirket 220.000’den fazla kurumsal müşterinin kendileri için en değerli olanı muhafazalarına yardımcı oluyor. kaspersky.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar