Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Burhaniye Belediyesi’nden Gazilere 19 Eylül Kahvaltısı

Burhaniye Belediyesi’nden Gazilere 19 Eylül Kahvaltısı

admin admin -
56 0

Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Gazilik unvanının verilişinin 102 yılında “Gaziler Günü” kutlamaları resmi merasimin akabinde da devam etti.

Burhaniye Belediyesi tarafından Lider Ali Kemal Deveciler’in konut sahipliğinde Blue Port Otel’de düzenlenen kahvaltıya gazi ve gazi yakınları ile birlikte Kaymakam İlyas Memiş, Garnizon Kumandanı Topçu Binbaşı Yusuf Kaya, İlçe Jandarma Kumandanı Ahmet Çağdaş Ak, İlçe Emniyet Müdürü Metin Kartal, Kıyı Güvenlik Kumandanı Astb. Üçvş. Ozan Çatık, Belediye Lider Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve başka ilçe protokolü katıldı.

Gazileri ve ailelerini tek tek masalarında ziyaret ederek, günlerini kutlayan Lider Deveciler, “Gazilik göğüste taşınan görünmeyen bir onur madalyasıdır. Her Türk, bu onura kavuşmak için ulusu, yurdu, bayrağı ve kutsal kıymetleri için savaşmaktan asla kaçınmaz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğü uğruna büyük fedakarlıklar gösteren gazilerimize tüm hemşerilerim ismine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Kahraman gazilerimizin bu onurlu gününü tüm kalbimle kutluyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İnegöl'de Turgut Alp'e Torunlarından Vefa

İlgili Yazılar