Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Burhaniye’de Moğollar rüzgarı

Burhaniye’de Moğollar rüzgarı

admin admin -
48 0

Türk müziğinin 55 yıllık çınarı Moğollar, sevilen müziklerini Burhaniye’de Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamalarında söyledi.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Burhaniye’de birçok aktiflikle kutlanırken, Moğollar konseri ile taçlandı.

Konser başlamadan evvel sahneye çıkarak ; “Laik, Demokratik Türkiye Cumhuriyet’inin 100. Yıl kutlamasına güzel geldiniz” diye vatandaşa seslenen Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler, “Cumhuriyetimizin temel bedellerine sıkı sıkı bağlı kalarak birlikte daha hoş günleri inşa etmeliyiz. Cumhuriyet Atatürk üzere olmak, Atatürk üzere düşünmek demektir. 100. Yılın ehemmiyetini idrak ederken, Cumhuriyetimizi daha da ileriye taşıyalım, Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun” dedi. Alkışlarla sahneden inen Lider Deveciler’in akabinde sahneye Moğollar çıktı.Moğollar, sevilen ve yıllara meydan okuyan Dinleyiverin Gari, Issızlığın Ortasında, Bir şey Yapmalı, Ağrı Dağı Efsanesi, Devlerin Aşkı, Geri Sar üzere unutulmaz müziklerini vatandaşların alkışları eşliğinde seslendirirken uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir sahne performansı sergiledi. Türk bayrakları ile müziklere eşlik eden vatandaşlar Cumhuriyet coşkusunu tek yürek yaşadı.

Moğollara teşekkür plaketini vermek üzere sahneye çıkan Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler, küme üyelerine plaket, çiçek, yöresel eserlerden oluşan ikram paketi verirken eşsiz sahne performansları için sevilen kümeye tüm Burhaniyeliler ismine teşekkürlerini iletti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler Nevşehirlileri kahkahaya boğdu

İlgili Yazılar