Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Büyükşehir, tarımsal desteklerle çiftçinin yanında

Büyükşehir, tarımsal desteklerle çiftçinin yanında

admin admin -
68 0

Büyükşehir’in ziraat odası liderlerinin iştirakiyle düzenlenen toplantısında bu yıl içinde çiftçilere verilmesi planlanan ziraî takviyeler ele alındı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve ilçelerin ziraat odası liderlerinin katıldığı toplantıda, çiftçilere verilmesi planlanan gübre ve yem bitkisi tohumu başta olmak üzere, ziraî takviyelerle ilgili istişarede bulunuldu. İzmit Muhtarhane’de yapılan toplantıya Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Lideri Numan Balaban, Ziraî Hizmetler Şube Müdürü Temel Fidan ve vilayet genelindeki ilçelerin ziraat odası liderleri katıldı.

“BÜYÜKŞEHİR HER VAKİT ÇİFTÇİNİN YANINDA”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın talimatıyla katma bedeli yüksek eserler yetiştirmeye teşvik edilen çiftçilerin gelir seviyesini artırmaya ve ziraî kalkınmaya yönelik dayanaklarının bu yıl da artarak devam ettiğini belirten Balaban, Kocaeli’nin kıymetli kırsal kalkınma atılımlarından biri olan Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi (TABİP) başta olmak üzere, mazot, gübre, tohum, çağdaş sera heyetimi, arıcılık üzere çok sayıda ziraî takviyelerle üreticilerin her vakit yanında olduklarını söz etti.

DESTEKLERLE İLGİLİ İSTİŞARE YAPILDI

Gübre ve yem bitkisi tohumu başta olmak üzere ziraî dayanakların bu yıl da yapılacağını belirten Balaban, hususla ilgili istişare etmek, talep ve tekliflerini almak için ziraat odası liderleriyle bir ortaya geldiklerini, projeyle ilgili ayrıntıların aşikâr olmasının akabinde, takviye için üreticilerden taleplerin alınmaya başlanacağını kelamlarına ekledi. Toplantıda, bu yıl içinde çiftçilere verilmesi planlanan ziraî takviyelerle ilgili mevzular ele alındı, izlenecek yol haritası üzerinde istişarelerde bulunuldu.

ODA LİDERLERİNDEN TEŞEKKÜR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, bilhassa pandemi periyodundan bu yana çiftçilere verdiği çok sayıda ziraî dayanaklardan ötürü memnuniyetlerini lisana getiren ziraat odası liderleri, üreticilerin her vakit yanında olan ve katkılarıyla yüzünü güldüren Lider Büyükakın’a teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Büyükşehirden üreticilere 2500 arı kovanı desteği

İlgili Yazılar