Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Büyükşehir’den Aktif ve Mutlu Yaş Alma Kampı

Büyükşehir’den Aktif ve Mutlu Yaş Alma Kampı

admin admin -
56 0

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hayatın İçindeyim projesi kapsamında vatandaşın toplumsal ve kültürel etkinlikler içinde yer almasını sağlıyor. Etkin ve sağlıklı yaşlanma görünüm çerçevesinde başlattığı projeyle söyleşiler, ileri yaş antrenmanları, sağlıklı yaş alma ve sosyokültürel faaliyetler gerçekleşiyor. Projede yer alan vatandaşlar Darıca Balyanoz Kampında ileri yaş antrenmanları, sinema, müzik dinletisinin yer aldığı dopdolu bir kamp yaşadı. 

 

DENİZ ESİNTİSİ İLE EGZERSİZ

İleri yaş alan vatandaşların toplumsallaşmalarına yönelik gerçekleşen kampta bireyler sabah kıyı kenarında deniz esintisi ile antrenman yaptı. Ağaçların gölgesinde kitap okuyan, çokça sohbet eden bireyler gün içerisinde masa tenisi, basketbol oynama fırsatı yakaladı. Akşam yemeklerini gün batımında yiyen bireyler akabinde müzik dinletisi ve sinema gösterimi gerçekleştirildi.

 

SAĞLIKLI, TOPLUMSAL VE KEYİFLİ YAŞ ALMA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşın sağlıklı, toplumsal, keyifli yaş almaya dayalı faaliyetler içinde bulunmasını sağlayarak, bireyin işlevsel bağımsızlığının artmasına büyük ölçüde vesile oluyor. Yetkililer; 65 yaş ve üzeri bireylerde birçok hayati işlevler da gerileme görüldüğünü belirtiyor. Meydana gelen bu gerileme ile bireylerin fizikî ve zihinsel işlevlerini etkilemekte olduğunu, ilerleyen periyotlarda oluşan bu gerilemeler yaşlıları yardıma muhtaçlığı olan birey haline getirmekte olduğunu belirtiyor. 

 

HAYATIN İÇİNDEYİM PROJESİ

Sağlık ve Toplumsal Hizmetler Dairesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren “Hayatın İçindeyim” projesi ile yaş almış vatandaşların toplumsal hayattan kopmadan keyifli vakit geçirebilecekleri etkinlikler düzenliyor. Faal ve memnun yaş almalarını sağlamak hedefiyle başlatılan “Hayatın İçindeyim” projesine yer alan faaliyetlerden faydalanmak için ebelediye.kocaeli.bel.tr/SosyalHizmetler/HayatinIcinden  adresinden müracaat yapılabilir veya Büyükşehir Belediyemize ilişkin 153 Davet Merkezinden bahis ile ilgili ayrıntılı bilgi alabileceği belirtildi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Büyükakın: İzmit Millet Bahçesi kentimize yeni bir soluk getirecek

İlgili Yazılar