Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Büyükşehir’den Alikahya’ya Yeni Spor Tesisi

Büyükşehir’den Alikahya’ya Yeni Spor Tesisi

admin admin -
58 0

Sporun her alanında değerli projelere imza atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki amatör spor kulüplerini tıpkı ve nakdi katkıların yanı sıra yeni tesislerle de desteklemeye devam ediyor. “Sporun Başşehri Kocaeli” vizyonu kapsamında kentin dört bir yanına kıymetli tesisler kazandıran Büyükşehir, bu defa Alikahya bölgesine FİFA onaylı sentetik futbol alanı inşa ediyor.

BİN KİŞİLİK TRİBÜN

Büyükşehir tarafından 10 bin metrekare inşaat alanı üzerine yapılması planlanan proje kapsamında 105×68 metre ebatlarında FİFA onaylı sentetik futbol alanı inşa edilecek. Dumlupınar Mahallesi mevkiinde bulunan alana yapılacak tesiste her şey düşünüldü. Buna nazaran yüklenici firma, futbol severlerin rahat bir ortamda maç izleyebilmesi için bin kişi kapasiteli tribün inşa edecek. Üstü çelik çatı ile kapatılacak olan tribünün inşasında 50 ton demir kullanılacak. Tesiste ayrıyeten 2’şer adet sportmen soyunma odaları, 2’şer adet duş, tuvalet, 2’şer adet seyirci tuvaleti, hakem soyunma odaları, idari ve teknik ofisler bulunacak.

AYDINLATMA DİREKLERİ TAMAM

Ekipler proje alanında hummalı bir çalışma yürütüyor. Etraf duvar imalatlarına devam eden takımlar, sahanın ışıklandırmasını sağlayan aydınlatma direklerinin montajını tamamladı. Tribünün temel donatı imalatına devam eden gruplar, yakın vakitte yere sentetik çim serme sürecine başlayacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Çayırova Millet Bahçesi bölgeye değer katacak

İlgili Yazılar