Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Büyükşehir’den Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Büyükşehir’den Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

admin admin -
51 0

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bayan ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan Ruhsal Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri “Kocaeli Anne Şehir” projesi kapsamında fiyatsız olarak vatandaşa sunuluyor. Sunulan Ruhsal Danışmanlık hizmetleri içerisinde; aile danışmanlığı, kişisel yetişkin danışmanlığı, çocuk-ergen danışmanlığı, oyun terapisi ve küme terapileri yer alıyor. 

 

BİREY, EBEVEYN VE ÇOCUKLAR DA FAYDALANIYOR

Anne Kent tesislerinde sunulan bu hizmetle ebeveynler, çocukları ve bireyler fiyatsız yararlanabiliyor. Yetkililer sunulan bu hizmetle bireyin kendini anlaması, farkındalık kazanması, sorunlarını tanımlaması ve tahlil yolları üretmesi, etrafıyla uyumlu ve sağlıklı bağlantı halinde olması, kendini geliştirmesi için amaçlandığını belirtiyor. 

 

DANIŞMANLIK YANINDA EĞİTİM

Anne Kent Sağlıklı Hayat Programı içeriğinde sunulan Ruhsal Danışmanlık hizmeti randevu sistemiyle çalışıyor. Bu hizmetin yanında eğitim hizmetine de yer veriliyor. Burada da emel bireylerin gereksinimleri doğrultusunda bütüncül bir yaklaşımla, ruhsal, bedensel ve toplumsal gelişimlerine katkı sağlıyor. Eğitimlerle bireylerin aile yapılarını ve kendi ferdî gelişimlerini olumlu tarafta destekleyerek önleyici müdahale programları kapsamında hizmet sunuluyor. 

 

BAŞVURU İÇİN

Büyükşehir Belediyesi Bayan ve Aile hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Psikoloji danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için annesehir.kocaeli.bel.tr/uyekayitbaşvuru linkini doldurması gerekiyor. Ayrıyeten eğitim faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0262 318 2724 nolu telefon aranabilir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Osmangazi'de Alzheimer Hastaları için Anlamlı Etkinlik

İlgili Yazılar