Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Büyükşehirden üreticilere 2500 arı kovanı desteği

Büyükşehirden üreticilere 2500 arı kovanı desteği

admin admin -
11 0

 

Büyükşehirden üreticilere 2500 arı kovanı desteği

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsal kesimde yaşayan üreticilere arıcılık faaliyetlerinin sürdürülebilirliği ve geliştirilmesine dayanak vermek emeliyle arı kovanı hibe etti.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi üretimin her alanında vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda arıcılık faaliyetlerini desteklemek maksadıyla kovan dağıtımı gerçekleştirildi. Arı kovanı hibesi kapsamında Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa bölgesinde arıcılık yapan vatandaşlara 2500 adet arı kovanı dağıtıldı. 

BELGE İLE BAŞVURANA DESTEK

Kovan hibesi hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kırsal Kalkınma ve Kooperatifçilik Şube Müdürlüğü yetkilileri, arıcılık faaliyeti yaptığına dair evrakı olan ve müracaatta bulunan üreticilere kovan takviyesi sağladıklarını belirterek, “Arıcılık faaliyeti ile uğraşan üreticilere takviyelerimiz devam edecek” dedi. 

ÜRETİCİ DAYANAKTAN MEMNUN 

Kovanların maliyetinin yüksek olduğunu söyleyen arıcı Mehmet Özçelik ise, “Arıcılık faaliyetlerine amatör olarak başladım. Kendime ilişkin 3-4 adet arı kovanım bulunuyor. Arıcılık faaliyetine başladığım vakit kovanlar 250 TL üzere bir maliyetteydi. Şuan 1000 TL oldu. Büyükşehir Belediyesinin fiyatsız olarak vermiş olduğu kovanlardan çok mutluyuz. Bu kovanlar sayesinde daha çok bal üretme imkânım olabilecek. Arıcılık faaliyeti ile uğraşan üreticilere dayanaklarından ötürü Liderimiz Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  AbbVie Türkiye Gönüllüleri Olasılıklar Haftası'nda depremzedelerin yanındaydı

İlgili Yazılar