Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bybit, ClearLoop entegrasyonu ile kurumsal işlem altyapısını güçlendiriyor

Bybit, ClearLoop entegrasyonu ile kurumsal işlem altyapısını güçlendiriyor

admin admin -
112 0

Dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kripto borsası Bybit, müşterilerine hem karşı taraf riskini hafifletecek hem de sermaye verimliliğini artıracak formda borsa dışı ödeme imkânı sunan Copper ClearLoop ağı ile entegrasyonunu tamamladığını duyurdu. 

Bybit kullanıcıları, Copper’ın borsa karşı taraf riskini ve ödeme aczi riskini hafifletmek için oluşturulmuş, piyasa öncelikli inanç evraklarından de yararlanacak. Bybit’in bu teknolojiyi entegre etmeye olan bağlılığı, kurumsal kripto yatırımcılarının gereksinimlerini karşılamaya verdiği ehemmiyetin altını çiziyor.

Bybit saygın ClearLoop ağının üyesi olarak âlâ yönetişim, şeffaflık, sorumluluk ve güvenlik prensiplerini sürdüren büyük sanayi borsaları ortasında yerini alıyor. Bu entegrasyon, neredeyse anında ödeme sağlayarak, yatırımcıların alım-satımı Bybit’te yaparken hesaplaşmayı off-chain yapmasına imkân veriyor. Bu özellik, piyasanın dalgalı olduğu ve blok zinciri süreç onay müddetlerinin büyük oranda artabildiği devirlerde yatırımcılara fırsatlar sunması açısından bilhassa pahalı. 

Varlıklar Copper’da inançlı Çok Taraflı Hesaplama konseptiyle saklandığı için, ClearLoop ile entegrasyon İngiliz hukukunun açık ve net itimat yapısı ile kurumlara güç veriyor. Bybit, Copper ile iştirak kurup ClearLoop ağından yararlanarak, sofistike piyasa iştirakçilerinin talep ettiği teminat ve esnekliği sağlıyor ve böylelikle kurumsal yatırımcıların güvenlik tasalarını ele alıyor.

Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou husus hakkında şöyle konuştu: “Bybit şeffaflık, sorumluluk ve her şeyden öte güvenlik sağlayarak uygun yönetişimin temellerini onurlandıran ClearLoop içinde büyük sanayi oyuncuları ortasındaki yerini aldı.  Bir yıl kadar evvel, kurumsal yatırımcıların en büyük korkusu güvenlikti lakin artık Copper üzere, kurumsal müşterilerimize yanlışsız araçları sunan saklama kuruluşları ile paydaşlık yaparak bu telaşları ortadan kaldırıyoruz.”

Copper CEO’su Dmitry Tokarev ise şunları söyledi: “Varlık güvenliğine, kullanıcı tecrübesine ve kripto sanayisinin tam büyüme potansiyeline ulaşması için daha yüksek standartlar belirlemeye olan bağlılığımızı paylaşan Bybit ile güçlerimizi birleştirdiğimiz için heyecanlıyız.”

İlginizi Çekebilir;  İşNet bluuty Finans Topluluk Bulutu, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarının Hizmetine Açıldı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar