Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Çiğli Satranç Şampiyonlarının Geçidine Ev Sahipliği Yaptı

Çiğli Satranç Şampiyonlarının Geçidine Ev Sahipliği Yaptı

admin admin -
60 0

Çiğli Belediyesi’nin mesken sahipliğinde Cumhuriyetin 100. yılı anısına gerçekleştirilen Satranç Turnuvası sona erdi. Kategorilerinde dereceye giren atletler mükafatlarını aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu’nun iş birliğinde Çiğli Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvaya 42 vilayetten 536 TSF lisanslı yerli ve yabancı sportmen iştirak gösterdi. Turnuva yöneticiliğini Türkiye Satranç Federasyonu İzmir Vilayet Hakem Konseyi üyelerinden Barış Özkurt’un yaptığı karşılaşmalar heyecan dolu anlara sahne oldu. Uğraşlar sonucunda A Kategorisinde birinci üç sıra; Salih Eke, Umut Fazilet Gündüz, Egehan Yıldız, B kategorisinde birinci üç sıra; Furkan Ulupınar, Cet Sarp Şahin, Ali Arda Eracar, C kategorisinde birinci üç sıra İbrahim Fırat Deniz, Onur Kemal Yenigül, Burak Ege Kaya isimlerinden oluştu. Ödül merasiminde kategorilerinde birinci 10 dereceye giren atletlere kupa ve nakdi ödül, nakdi ödül almaya hak kazanan tüm atletlere ise madalya takdim edildi.

 

Kadın atletler dikkat çekti

Çok sayıda bayan atletin gayret ettiği turnuvanın A kategorisinin en yeterli bayan atleti Gülcan Sena Kayış, B kategorisinin en uygun bayan sportmeni Ekin Ulus, C kategorisinin en âlâ bayan atleti Mine Su Ay oldu.

 

Başkan Gümrükçü: “Unutulmaz bir turnuva oldu”

Satranç Turnuvasının heyecanlı ve keyifli çabalara sahne olduğunu vurgulayan Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak, ulusal ve memleketler arası şampiyonların yer aldığı bu türlü değerli bir turnuvaya mesken sahipliği yapmaktan dolayı gururluyuz. Bilhassa çocuk, genç ve bayan sportmenlerin iştirak oranı bizleri ekstra memnun etti. Turnuva boyunca gösterdikleri iş birliğinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu’na, karşılaşmaları takip ederek atletlerimizi destekleyen Çiğlili satranç severlere başka ayrı teşekkür ediyorum. Daima birlikte çok hoş bir tertibe imza attık” sözlerini kullandı. 

İlginizi Çekebilir;  Süper Lig ve 1.Lig'in İsim Sponsoru Trendyol Oldu

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar