Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Contra: Galuga Operasyonu İçin Yeni Intel Geldi

Contra: Galuga Operasyonu İçin Yeni Intel Geldi

admin admin -
41 0

KONAMI ve WayForward, oynanabilir karakter detayları ve daha fazlasını içeren, yeni Contra: Operation Galuga fragmanını sunar!

Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward bugün, 2024’ün başlarında Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S’e ve Steam’e çıkacak, heyecanla beklenen run-‘n’-gun aksiyon oyunu Contra: Operation Galuga ile ilgili yeni detayları duyurdu. Tapteze bir fragmanla sergilenen ayrıntılar, sağlam bir oynanabilir karakter takımının ve heyecan verici anlatımın, Contra serisinin 1980’lerden bu yana bilinen adrenalin yüklü, yandan kaydırmalı (side scrolling), aksiyon dolu oynanışına yeni bir boyut getireceğini doğruluyor.

Orijinal arcade/NES Contra oyununun kıssası ve kahramanlarını temel alan Contra: Operation Galuga, Galuga Takımadaları’ndaki bir meteor yağmurunun akabinde Red Falcon terörist kümesinin istilasıyla başlıyor. Earth Marine Corps’un (Dünya Deniz Piyadeleri) en seçkin askerleri olan Contra ünitesinden Bill Rizer ve Lance Bean, potansiyel tehditleri araştırmak ve etkisiz hale getirmek için olay yerine gönderiliyor. Kıssa Modu ilerledikçe altıdan fazla kahraman oynanabilir hale geliyor:

• Bill Rizer: Contra ünitesinin saha önderi, harikulâde fizikî güce, çevikliğe ve zihinsel metanete sahip. Her türlü silah konusunda uzman ve askeri bilimlerde çok bilgili.

• Lance Bean: Her türlü makine konusunda uzman, uzman bir nişancı. Bill Rizer tarafından Dünya Deniz Piyadeleri’ne alınmadan evvel bir gerilla savaşçısıydı.

• Ariana: Galuga Takımadalarından inanılmaz yetenekli bir savaşçı. Kızıl Şahin’in atağıyla köyü neredeyse yok olduktan sonra, düşman güçlerine karşı tek kişilik bir savaş başlatıyor.

• Lucia: Dünya Deniz Piyadeleri’nde kumandan yardımcısı ve tıpkı vakitte yetenekli bir saha casusu. Savaş vazifelerinde ve kapalı istihbaratta eşit derecede uzman.

 Lt. Stanley Ironside: GX Ordusunda zırhlı bir müfrezeye liderlik eden bir gazi. Halihazırdaki üstün dövüş marifetlerini desteklemek için güçlü bir Herkül exosuit’i giyiyor.

İlginizi Çekebilir;  Casper Nirvana X700 Yüksek Performans İle Mobiliteyi Buluşturuyor

• Probotector: Contra Ünitesi tarafından kullanılan otonom eğitim robotları. En son teknolojiyi kullanırlar ve alanda insan meslektaşları kadar yeteneklidirler.

Contra: Operation Galuga, Kıssa Modu ve Arcade Moduna ek olarak üstesinden gelinmesi gereken 30 heyecan verici vazife içeren bir Gayret (Challenge) Modu içerecek. Bu modlar ortasında düzeyler boyunca süratli koşmak, hudutlu cephaneyle savaşmak, amansız düşman orduları karşısında hayatta kalmak ve çok daha fazlası yer alıyor.

Oyuncular, karşılaşacakları zorluklara göğüs gerebilmek, karakter yeteneklerini geliştirmek, muhakkak silahlarla etaplara başlamak, yine doğduktan sonra hasar görmezliği artırmak ve başka yararlı bonuslar kazanmak için (mikro transaction içermeyen) oyun içi kredileri kullanabilecekleri Perk Shop’ta yeteneklerini geliştirebiliyorlar. Her oyuncu tıpkı anda en fazla iki Perk’e (Avantaj) sahip olabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar