Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Dardanel, ihracat hacmini büyütmeye yönelik işbirlikleri için Anuga’daydı

Dardanel, ihracat hacmini büyütmeye yönelik işbirlikleri için Anuga’daydı

admin admin -
54 0

Türkiye’nin balık ve deniz eserleri uzmanı Dardanel, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen, dünyanın besin dalına yönelik en büyük fuarlarından biri olan Anuga’ya katılarak yeni eserlerinin tanıtımını yaptığı üzere ihracat coğrafyasını genişletecek görüşmelerde de bulundu.

 Tam 39 yıldır sağlıklı, kaliteli ve emniyetli eserlerini tüketicilerle buluşturan Dardanel, küresel pazarlarda isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Milletlerarası alandaki tanıtım ve işbirliklerini artıran Dardanel, 7-11 Ekim tarihleri ortasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen, dünyanın besin dalına yönelik en büyük ve en değerli fuarlarından Anuga’ya katıldı. Dardanel İdare Şurası Lideri Niyazi Önen’in önderliğinde ihracat takımının hazır bulunduğu fuarda şirket, eserlerini potansiyel alıcılarla buluşturdu, yeni ülke ve bölgelerle işbirliği görüşmelerinde bulundu. 118 ülkeden 8 bine yakın firmanın stand açtığı fuar, besin bölümünün buluşma noktası niteliği taşıyor. 

İnovatif bakış açısı ile Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla tüketicilerin sağlıklı ve lezzetli besine pratik bir formda ulaşabilmesi için geliştirdiği eserlerini milletlerarası iştirakçilere tanıtan şirket, fuarda ağır ilgi gördü. Dardanel fuarda kısa bir mühlet evvel bünyesine kattığı ve eser portföyünü geliştirdiği Yunan deniz eserleri markası Kallimanis’in de yeni eserlerinin tanıtımını yaptı. 

 Önen; “Dardanel ve Kallimanis’in büyümesi için çok verimli bir fuar oldu”

Dardanel İdare Konseyi Lideri Niyazi Önen, “Dardanel olarak süregelen başarımızı teyit ettiğimiz, dalın yenilikleriyle buluştuğumuz ve işbirliği imkanları elde ettiğimiz bir fuar süreci geçirdik. Anuga üzere dünyanın en büyük fuarlarında bulunmak yeni işbirlikleri geliştirmek özelikle deniz eserleri pazarında dikkat çekecek eserlerimizin tanıtımını yapmamız açısından bizim için büyük değer taşıyor. Beklentimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaştığımız çok verimli bir fuar oldu. Ayrıca bu yıl fuarın teması olan ‘Sürdürülebilir Büyüme’ konusu bizim için de çok değerli. Dardanel olarak yalnızca büyümeye odaklanmıyoruz, tıpkı vakitte kapsayıcı ve sürdürülebilir bir iktisat yaratmayı hedefliyoruz. Ton balıklarının avlanma basamağından materyal seçimi ve geri dönüşüm süreçlerine kadar birçok alanda yüksek standartlar uyguluyoruz. Sürdürülebilir bir dünya ve gelecek için somut adımlar atıyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Erkunt Traktör, Ar-Ge Çalışmalarıyla Hedef Büyüttü

Anuga bu yıl “Sürdürülebilir Büyüme” ana teması altında yeni işbirlikleri ile birlikte besin sanayisinin şimdiki temalarına odaklanan çeşitli aktiflik ve konferans programları da sundu. 8 bine yakın iştirakçinin yer aldığı fuara Belçika, Çin, Almanya, Fransa, Yunanistan, İtalya, Hollanda, Polonya, İspanya, Türkiye ve ABD üzere ülkeler iştirak gösterdi. 

 

 DARDANEL HAKKINDA

Türkiye’yi ton balığıyla tanıştıran birinci marka olan Dardanel, 1984 yılından bu yana faaliyetlerini Çanakkale ve İstanbul’daki fabrikalarında üretim yaparak sürdürüyor. Dardanel; ton balığının yanı sıra hazır yemek, somon füme, somon marine ve havyar üzere soğutulmuş ve katma pahalı dondurulmuş deniz eserleri kategorilerinde başkan pozisyonda. Ayrıyeten Tonlu Aç Ye kategorisindeki eserleriyle tüketicilerin ‘her an, her yerde sağlıklı ve lezzetli öğün’ arayışlarına cevap verirken dondurulmuş Kolay Pişir serisi ile hiçbir ön hazırlık gerektirmeden 8 dakika içinde hazırlanan deniz eserlerini tüketicilerin beğenisine sunmaya devam ediyor. Kendi bölümünün önderi olmayı sürdüren Dardanel, Türkiye’nin birinci paketli hazır sandviçi Mr. NO markasını tüketicilerle buluşturdu. 2022 yılında Sushida markasıyla Türkiye’nin yemeye hazır birinci paketli sushisini pazara sundu. Tıpkı yıl, Jazzy markasıyla kedi ve köpek maması dalına girdi. Fortune 500 Türkiye listesinde de yer alan Dardanel, 38 ülkeye yaptığı ihracat ile Türkiye’nin besin ihracatında en süratli büyüyen şirketlerinden biri olmanın yanı sıra 2022 yılında Yunanistan’ın esaslı deniz eserleri markası Kallimanis’i bünyesine katarak ihracat coğrafyasını daha da genişletti. Balık ve deniz eserlerindeki uzmanlığını sağlıklı tüketim trendleri ile birleştiren Dardanel, Dardenia ve I Love Fish restoran konseptleriyle Türkiye genelinde geniş deniz eserleri menüsüyle hizmet veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar